ΣΤΙΒΟΣ

Καλές παρουσίες και μετάλλια η Εθνική Κ20 στην Πόλη

Το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20 ολοκληρώθηκε την Κυριακή στην Κωνσταντινούπολη με συνέχεια καλών παρουσιών και μεταλλίων των Ελλήνων αθλητών.

Ο Κώστας Γεννίκης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στη δισκοβολία με 55,28 μ. και ολοκλήρωσε την παρουσία του στη διοργάνωση με δύο μετάλλια, αφού χθες ήταν τρίτος στη σφαιροβολία. Χρυσό μετάλλια κατέκτησε και ο Θανάσης Παρασκευάς (φωτογραφία) μετά το διήμερο της δράσης στο δέκαθλο με 6.727 βαθμούς, πραγματοποιώντας καλή παρουσία. Ο νεαρός αθλητής βελτίωσε το ατομικό του ρεκόρ και άφησε υποσχέσεις για το μέλλον του στο αγώνισμα.

Με δύο μετάλλια ολοκλήρωσε τις εμφανίσεις του στη διοργάνωση και ο Νίκος Παναγιωτόπουλος, που σήμερα ήταν δεύτερος στα 200 μ. με 21.65, μία ημέρα από το χάλκινο μετάλλιο στα 100 μέτρα. Στο βάθρο των νικητριών ανέβηκε και η Αναστασία Ντραγκομίροβα με βολή στα 14,81 μέτρα.

Οι θέσεις των αθλητών και αθλητριών

• 1ος 55,28 μ. Κώστας Γεννίκης δισκοβολία
  • 1ος 6.727 β. Θανάσης Παρασκευάς 10αθλο
  • 2ος 21.65 μ.: Νίκος Παναγιωτόπουλος 200
  • 2η 14,81 μ. Αναστασία Ντραγκομίροβα σφαιροβολία
  • 4η 4.30.49 Ελένη Ιωαννίδου 1.500 μ.
  • 4ος 14.74 Βασίλης Αρβανίτης 110 μ. εμπ.
  • 4ος 14,90 μ. Σπύρος Καραλής τριπλούν
  • 8η 25.17 Ζωή Τραγουστή 200 μ
  • 25.60 Μιχαέλα Μπλατσιώτη 200 μ.
  • άκυρος Σωτήρης Χύτας επί κοντώ

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Καλές παρουσίες και μετάλλια η Εθνική Κ20 στην Πόλη», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.