Σε δύο ομίλους είχαμε δράση, που άνοιξαν την “αυλαία” της δεύτερης φάσης των προκριματικών για το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2019 στην Κίνα. Η έκπληξη της ημέρας ήταν η νίκη της Βουλγαρίας επί της Γαλλίας, που της έσπασε το αήττητο. Αντίθετα αήττητη παρέμεινε η Γερμανία που επικράτησε με άνεση επί της Εσθονίας με 86-43. Δείτε αναλυτικά...

Σε δύο ομίλους είχαμε δράση, που άνοιξαν την “αυλαία” της δεύτερης φάσης των προκριματικών για το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2019 στην Κίνα.

Η έκπληξη της ημέρας ήταν η νίκη της Βουλγαρίας επί της Γαλλίας, που της έσπασε το αήττητο. Αντίθετα αήττητη παρέμεινε η Γερμανία που επικράτησε με άνεση επί της Εσθονίας με 86-43.

Δείτε αναλυτικά το πανόραμα των ομίλων της Β’ φάσης των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1.Ισπανία            6-0          497-431                12

2.Τουρκία           4-2          437-389                10

3.Λετονία            4-2          477-453                10

4.Μαυροβούνιο               3-3          454-443                9

5.Ουκρανία        3-3          440-450                9

6.Σλοβενία         2-4          484-482                8

1η Αγωνιστική

14/9/2018            Τουρκία- Μαυροβούνιο 20:00

14/9/2018            Λετονία- Σλοβενία          19:30

14/9/2018            Ουκρανία- Ισπανία         19:00

2η Αγωνιστική

17/9/2018            Ισπανία- Λετονία             20:00

17/9/2018            Σλοβενία- Τουρκία          21:00

17/9/2018            Μαυροβούνιο- Ουκρανία            21:15

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1.Λιθουανία      6-0          512-352                12

2.Ιταλία               4-2          474-405                10

3.Πολωνία          3-3          436-410                9

4.Ολλανδία        3-3          434-416                9

5.Κροατία           3-3          431-419                9

6.Ουγγαρία        3-3          414-421                9

1η Αγωνιστική

14/9/2018            Ιταλία- Πολωνία               21:15

14/9/2018            Ολλανδία- Ουγγαρία     21:00

14/9/2018            Κροατία- Λιθουανία       21:00

2η Αγωνιστική

17/9/2018            Ουγγαρία- Ιταλία             19:00

17/9/2018            Λιθουανία- Ολλανδία    19:30

17/9/2018            Πολωνία- Κροατία          22:00

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

1.Γαλλία              6-1          547-451                13

2.Τσεχία               6-1          544-503                13

3.Φινλανδία      4-3          538-530                11

4.Ρωσία               3-4          536-508                10

5.Βουλγαρία      3-4          540-544                10

6.Βοσνία              2-5          481-566                9

1η Αγωνιστική

Τσεχία- Ρωσία   80-78

Φινλανδία- Βοσνία         85-81

Βουλγαρία- Γαλλία         74-68

2η Αγωνιστική

16/9/2018            Ρωσία- Βουλγαρία          18:00

16/9/2018            Γαλλία- Φινλανδία          18:05

16/9/2018            Βοσνία- Τσεχία 21:00

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

1.Ελλάδα             7-0          583-495                14

2.Γερμανία         7-0          594-457                14

3.Σερβία              4-2          514-449                10

4.Ισραήλ              3-4          518-543                10

5.Γεωργία           3-4          545-575                10

6.Εσθονία           2-5          458-545                9

1η Αγωνιστική

Ελλάδα- Σερβία 70-63

Ισραήλ- Γεωργία              80-85

Εσθονία- Γερμανία         43-86

2η Αγωνιστική

16/9/2018            Γεωργία- Ελλάδα             18:00

16/9/2018            Γερμανία- Ισραήλ            19:00

16/9/2018            Σερβία- Εσθονία              21:15