ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ

Εύκολη νίκη ο Κολοσσός

Νικηφόρο ήταν το πρώτο φιλικό παιχνίδι του καλοκαιριού για τον Κολοσσό Ρόδου, ο οποίος επικράτησε του Ερμή Αγιάς με 80-62 στο Μουζάκι Καρδίτσας. Η ομάδα της Ρόδου πήρε από νωρίς το προβάδισμα, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με το υπέρ της 22-17. Στο δεύτερο δεκάλεπτο συνέχισε το ίδιο καλά στην επίθεση και έτσι στο ημίχρονο προηγούμενη 43-37....

Νικηφόρο ήταν το πρώτο φιλικό παιχνίδι του καλοκαιριού για τον Κολοσσό Ρόδου, ο οποίος επικράτησε του Ερμή Αγιάς με 80-62 στο Μουζάκι Καρδίτσας.

Η ομάδα της Ρόδου πήρε από νωρίς το προβάδισμα, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με το υπέρ της 22-17. Στο δεύτερο δεκάλεπτο συνέχισε το ίδιο καλά στην επίθεση και έτσι στο ημίχρονο προηγούμενη 43-37.

Στο δεύτερο μέρος, οι «θαλασσί» συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό και έκλεισαν το τρίτο δεκάλεπτο με διψήφια διαφορά (67-54). Στην τέταρτη περίοδο, η ομάδα του Νίκου Βετούλα βελτίωσε και την άμυνά της και έτσι δεν διεύρυνε κι άλλο το προβάδισμα, πανηγυρίζοντας στο τέλος τη νίκη με 80-62.

Τα δεκάλεπτα: 22-17, 43-37, 67-54, 80-62

Κολοσσός H Hotels (Βετούλας): Μπράουνινγκ 15 (2), Ντουρέν 9, Κέμπτον 12 (2), Άσκα 19 (2), Δημάκος 5 (1), Γεωργαλλής, Ντιγκς 9 (1), Μπιλλής 3, Αγγελάκος 4, Γεωργάκης 1, Παπαδάκης 3 (1), Μιροσάβιτς.

Νίκησε τον Ιωνικό ο Άρης

Δύο φιλικά ο Πανιώνιος

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Εύκολη νίκη ο Κολοσσός», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.