ΛΑΜΙΑ

Λαμία – ΑΕΛ: Ο Ντέλετιτς «έσπασε» τα δοκάρια (vid)

Η Λαμία είχε μεγάλες ευκαιρίες για να πάρει το προβάδισμα κόντρα στην ΑΕΛ, με τον Ντέλετιστ να σημαδεύει τα... δοκάρια.

Η Λαμία είχε μεγάλες ευκαιρίες για να πάρει το προβάδισμα κόντρα στην ΑΕΛ, με τον Ντέλετιστ να σημαδεύει τα… δοκάρια.

Η Λαμία έχασε μεγάλη ευκαιρία για να προηγηθεί στην αναμέτρηση κόντρα στην ΑΕΛ. Ο Ντέλετιτς έστειλε δυο φορές στο πρώτο μέρος την μπάλα στο δοκάρι.

Ειδικότερα, ο Σέρβος άσος στο 31ο λεπτό είχε το πρώτο δοκάρι, με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Ο ίδιος στάθηκε διπλά άτυχος στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λεπτου ο Ντέλετιτς επιχείρησε ακόμη ένα σουτ. Ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ απέκρουσε στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι και στη συνέχεια σε κόρνερ.

Στη συνέχεια της φάσης ο Καραμάνος με κεφαλιά στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από την εστία της ΑΕΛ.

Στο 23ο λεπτό η Λαμία δημιούργησε την πρώτη της ευκαιρία στο παιχνίδι. Ο Μαρτίνεθ έκανε ένα σουτ βολίδα έξω από την περιοχή, αλλά ο Νάγκι έκανε τρομερή επέμβαση και κράτησε το 0-0.

Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ στο ματς με τον Στίφλερ να πιάνει δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι και κατέληξε άουτ.