ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

Αντωνίου: «Άδικη ήττα από αμφισβητούμενο πέναλτι»

Tην πρώτη του ήττα στη φετινή Super League 2 γνώρισε ο Λεβαδειακός με το 2-0 από την Παναχαϊκή, αλλά ο Σωτήρης Αντωνίου θεωρεί πως ήταν άδικη.

Δεν άξιζε την ήττα ο Λεβαδειακός σύμφωνα με τον προπονητή των Βοιωτών.

Μιλώντας στην ΕΡΤ3, ο τεχνικός των Βοιωτών στάθηκε και στη φάση του πέναλτι με το οποίο άνοιξαν το σκορ οι Πατρινοί, για να το χαρακτηρίσει αμφισβητούμενο.

«Δεν δικαιούμασταν την ήττα αυτή, που ήταν η πρώτη στο πρωτάθλημα, διότι ο αντίπαλος δεν είχε φάσεις. Θα πρέπει να πω ότι το 1-0 έγινε από μια αμφισβητούμενη φάση. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε δύο, τρεις καλές ευκαιρίες να ανοίξουμε το σκορ. Το ίδιο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Τώρα πρέπει να κοιτάξουμε μπροστά, να δούμε τα λάθη μας. Είμαστε στις πρώτες θέσεις του πρωταθλήματος και θα προσπαθήσουμε μέχρι τέλους για την κατάκτηση του τίτλου», ανέφερε ο Αντωνίου.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Αντωνίου: «Άδικη ήττα από αμφισβητούμενο πέναλτι»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.