LIVEGAMES

ΑΕΚ – ΟΦΗ 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το LIVE της αναμέτρησης ΑΕΚ - ΟΦΗ για τη Super League 1
Μονομαχια στο ΑΕΚ - ΟΦΗ

ΑΕΚ – ΟΦΗ LIVE: Παρακολουθήστε την αναμέτρηση της 15ης στροφής της Super League 1 (19:30, κανάλι Cosmote Sports 1).

Οι ενδεκάδες:

ΑΕΚ (Αργύρης Γιαννίκης): Τσιντώτας, Μισελέν, Βράνιες, Τζαβέλλας, Χατζισαφί, Σιμόες, Σάκοφ, Μάνταλος, Άμραμπατ, Τσούμπερ, Αραούχο.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Επασί, Μαρινάκης, Βούρος, Πασαλίδης, Μπαλογιάννης, Μεγιάδο, Γκαγιέγος, Ντε Γκουζμάν, Τοράλ, Λάμπρου, Φαν Ντάινεν

Οι πάγκοι:

ΑΕΚ: Χατζηεμαννουήλ, Σβάρνας, Ρότα, Μήτογλου, Σιμάνσκι, Λε Ταλέκ, Γέβτιτς, Γκαρσία, Ανσαριφάρντ.

ΟΦΗ: Βάτερμαν, Σελίμοβιτς, Καμάου, Γιαννούλης, Τσιλιανίδης, Γιάννου, Στάικος, Καστάνιος και Κοροβέσης.

ΑΕΚ – ΟΦΗ LIVE: Η εξέλιξη του αγώνα

90’+5 Λήξη αγώνα, νίκη για τον ΟΦΗ με 2-1.

87′ Η ΑΕΚ κερδίζει πέναλτι σε χέρι του Μπαλογιάννη. Ο Άμραμπατ αναλαμβάνει την εκτέλεση και στέλνει την μπάλα άουτ.

76′ Αδύναμο σουτ του Τσούμπερ, εύκολα μπλοκάρει ο Επασί.

75′ Ο Τοράλ δίνει στον Καστάνιος και εκείνος σουτάρει εκτός.

60′ ΓΚΟΛ! Αντεπίθεση από τους φιλοξενούμενους, ο Τοράλ κάνει την πάσα για τον Γκαγέγος, εκείνος βρίσκει τον Καμάου και ο τελευταίος αδειάζει τον Χατζισαφί και εκτελεί τον Τσιντώτα για το 1-2.

60′ Αδύναμη κεφαλιά του Τσούμπερ, εύκολα ο Επασί.

51′ Πολύ κακό τελείωμα από τον Μάνταλο από πλεονεκτική θέση.

47′ Καλό σουτ του Αραούχο εκτός περιοχής η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

45′ Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

30′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Τοράλ από κοντά να αστοχεί μετά το γύρισμα του Λάμπρου.

23 ΓΚΟΛ! Λάθος συνεννόηση από τους χαφ της ΑΕΚ, οι φιλοξενούμενοι κλέβουν την μπάλα, ο Μαρινάκης κάνει το γύρισμα και ο Λάμπρου εκτελεί με δυνατό σουτ για το 1-1..

18′ Από τις κόντρες η μπάλα στρώνεται στον Αραούχο, εκείνος κάνει το σουτ και ο Επασί μπλοκάρει.

14′ ΓΚΟΛ! Ο Μάνταλος από αριστερά κάνει την πάσα για τον Βράνιες και εκείνος ανοίγει το σκορ με πλασέ.

8′ Κάθετη από τον Τσούμπερ για τον Αραούχο, αλλά το τελείωμά του δεν είναι το ενδεδειγμένο.

5′ Δοκιμάζει το πόδι του ο Τοράλ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει εκτός.

3′ Ο Μάνταλος εκτελεί φάουλ, ο Τζαβέλλας παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.