LIVEGAMES

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 1-1 ΤΕΛΙΚΟ

Η ΑΕΚ υποδέχεται τον ΠΑΟΚ σήμερα (18/10, 20:30, Novasports 1HD) στο ΟΑΚΑ, στο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής της Super League 1. Ενημερωθείτε live για την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον ΠΑΟΚ που θα ξεκινήσει στις 20:30. Αυτό είναι και το πρώτο ντέρμπι των δύο ομάδων τη φετινή αγωνιστική περίοδο. Η ενδεκάδα της...
ΑΕΚ ΠΑΟΚ

Η ΑΕΚ υποδέχεται τον ΠΑΟΚ σήμερα (18/10, 20:30, Novasports 1HD) στο ΟΑΚΑ, στο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής της Super League 1.

Ενημερωθείτε live για την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον ΠΑΟΚ που θα ξεκινήσει στις 20:30.

Αυτό είναι και το πρώτο ντέρμπι των δύο ομάδων τη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Τσιντώντας, Τσιγκρίνσκι, Χνιντ, Νεντελτσιάρου, Παουλίνιο, Κρίστιτσιτς, Σακχόφ, Μιτάι, Τάνκοβιτς, Ανσαριφάρντ, Λιβάγια

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Ζίφκοβιτς, Μάτος, Ινγκνασον, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Γιαννούλης, Εσίτι, Σβαμπ, Ζίβκοβιτς, Τζόλης, Τσόλακ

O ΠΑΟΚ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, δημιούργησε ευκαιρίες, είχε την κατοχή, ωστόσο η ΑΕΚ ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ με τον Ανσαριφάρντ να γράφει το 1-0 στο 23ο λεπτό.

Δύο λεπτά μετά, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και αυτοί γκολ με τον Τζόλη, το οποίο ωστόσο ακυρώθηκε με χρήση VAR για χέρι του νεαρού.

Επιθετικός μονόλογος από τον ΠΑΟΚ και στο δεύτερο μέρος, με τους «ασπρόμαυρους» να καταφέρνουν να σκοράρουν στο 89ο λεπτό, με τον Μουργκ να σκοράρει με κεφαλιά μετά από σέντρα του Μπίσεσβαρ.