LIVEGAMES

ΑΕΛ – Ξάνθη 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ενημερωθείτε λεπτό προς λεπτό από το... γήπεδο του Sportime για την αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της SL 1.
ΑΕΛ-Ξάνθη

ΑΕΛ – Ξάνθη: Ενημερωθείτε λεπτό προς λεπτό από το… γήπεδο του Sportime για την αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Super League 1 (19:15, Novasports 1).

Η πιο μεγάλη ώρα είναι τώρα, αναφορικά με τη μάχη της παραμονής.

Η Ξάνθη κατοικεί στην προτελευταία θέση και ο Πανιώνιος στην τελευταία με έναν βαθμό διαφορά.

Ο 14ος αποχαιρετά την κατηγορία, επομένως μία από τις δύο ομάδες που έχουν πολυετή ιστορία στα μεγάλα σαλόνια θα υποβιβαστεί.

Οι συνθέσεις

ΑΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κρίστινσον, Μπέρτος, Μάρκοβιτς, Ηλιάδης, Ζίζιτς, Φιλίπ, Μιλοσάβλιεβιτς, Σετσέροβιτς, Τόρζε, Πινακάς, Παπάζογλου.

ΞΑΝΘΗ (Νίκος Καραγεωργίου): Αμπάντ, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Καρασαλίδης, Κασάδο, Τερκί, Τζουρίτσκοβιτς, Κοβάτσεβιτς, Ντε Αμορίμ, Στάρτζεον, Γκαργκαλατζίδης.

Μέτριο το θέαμα στο α’ ημίχρονο.

Η ΑΕΛ είχε περισσότερες τελικές, ενώ η Ξάνθη υπερίσχυσε στα κόρνερ.

Η κατοχή υπέρ της ακριτικής ομάδας, η οποία έχει και το βαθμολογικό κίνητρο.

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες με τη σέντρα του β’ μέρους.

Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ο Βινίσιους έχασε καλή ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ υπέρ της ΑΕΛ, με κεφαλιά που πέρασε λίγο άουτ.

Γενικότερα και στο β’ ημίχρονο το τέμπο είναι χαμηλό, με τις δύο ομάδες να δείχνουν κουρασμένες.

Το 0-0 έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.