LIVEGAMES

Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΚ 2-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Live στις 19:30 το Απόλλων Σμύρνης - ΑΕΚ για την 9η αγωνιστική της Super League 1.
Μονομαχία στο Απόλλων Σμύρνης - ΑΕΚ

Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΚ LIVE: Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης της Super League 1  από τα online στατιστικά του Sportime.

13.12.2020: Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΚ 3-4
(8’ κεφαλιά Μαρκ Φερνάντεθ, 66’ κεφαλιά Τσαμπούρης, 89’ κεφαλιά Μπαξεβανίδης – 6’ σουτ Ανσαριφάρντ, 19’ κόρνερ Γκαρσία, 25’ σουτ Ανσαριφάρντ, 88’ σουτ Νέλσον Ολιβέιρα)

Οι ενδεκάδες:

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Τζανλούκα Φέστα):Κότσαρης, Μπαξεβανίδης, Τουτουαρίμα, Ντομίνγκες, Άλβες, Φατιόν, Κάστρο, Παμλίδης, Μαρτίνεζ, Τσιλούλης, Ιωαννίδης.

ΑΕΚ (Αργύρης Γιαννίκης): Στάνκοβιτς, Ρότα, Βράνιες, Τζαβέλλας, Μοχαμάντι, Σιμόες, Λε Ταλέκ, Γκαρσία, Μάνταλος, Τσούμπερ, Αραούχο.

Οι πάγκοι:

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Βέρχουλστ, Βιτλής, Ντεντάκης, Παπαγεωργίου, Ματέι, Κραγιόπουλος, Σαχλί, Φαν Λα Πάρα, Ντάουντα.

ΑΕΚ: Τσιντώτας, Σβάρνας, Μισελέν, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Σάκχοφ, Ανσαριφάρντ, Άμραμπατ, Τάνκοβιτς.

Απόλλων Σμύρνης -ΑΕΚ: Η εξέλιξη του ματς

90’+6 Λήξη αναμέτρησης.

90’+3 Απευθείας φάουλ από τον Τζαβέλλα, αποκρούει ο Κότσαρης.

80′ Ωραία σέντρα του Άμραμπατ, ο Αραούχο πηδάει ψηλά, πιάνει τρομερή κεφαλιά και ισοφαρίζει σε 2-2.

78′ Σουτάρει ο Άμραμπατ, άουτ η μπάλα.

71′ Εκτελεί φάουλ ο Μάνταλος, άουτ η κεφαλιά του Τζαβέλλα.

62′ ΓΚΟΛ! Ο Στάνκοβιτς αποκρούει πλασέ του Τσιλούλη, αλλά στην επαναφορά ο Παμλίδης με κεφαλιά σκοράρει.

56′ Κόρνερ από τον Μάνταλο, κεφαλιά του Σιμόες και η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Κότσαρη.

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

45’+3 Λήξη πρώτου μέρους.

45′ Σουτάρει ο Τζαβέλλας, ψηλά η μπάλα.

41′ ΓΚΟΛ! Ο Μαρτίνες βγάζει ωραία σέντρα και ο Ιωαννίδης σκοράρει με κεφαλιά νικώντας κατά κράτος τον Τζαβέλλα.

35′ Σουτάρει ο Τσούμπερ από μέσα δεξιά, αποκρούει ο Κότσαρης.

29′ Αλλάζουν ωραία την μπάλα οι φιλοξενούμενοι, ο Τσούμπερ βρίσκει τον Αραούχο και εκείνος νικιέται από τον Κότσαρη.

22′ Παίρνει την κεφαλιά ο Παμλίδης, αλλά στόχο δεν βρίσκει.

21′ Κεφαλιά από τον Λε Ταλέκ, άουτ η μπάλα.

19′ Εκτελεί φάουλ ο Τσούμπερ και ο Κότσαρης παραχωρεί κόρνερ.

16′ Ο Απόλλων σκοράρει και το γκολ ακυρώνεται για επιθετικό φάουλ στον Στάνκοβιτς.

13′ ΓΚΟΛ! Η ΑΕΚ ανοίγει το σκορ με κεφαλιά του Γκαρσία μετά από κόρνερ του Μάνταλου.

9′ Σουτάρει ο Μάνταλος και μπλοκάρει ο Κότσαρης.

6′ Εντυπωσιακό γυριστό πιάνει ο Αραούχο, μπλοκάρει ο Κότσαρης.

1′ Σέντρα στο παιχνίδι.