LIVEGAMES

Άρης – Ολυμπιακός 2-4 (ΤΕΛΙΚΟ)

Άρης - Ολυμπιακός LIVE: Σέντρα στις 19:15 (NS 2) στο «Κλεάνθης Βικελίδης» για την 7η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League 1.
Άρης-Ολυμπιακός: Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Άρης – Ολυμπιακός LIVE: Σέντρα στις 19:15 στο «Κλεάνθης Βικελίδης» για την 7η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League 1.

Δοκάρι με σουτ του Βασίλη Τοροσίδη μέσα από την περιοχή είχαν στο 18′ οι φιλοξενούμενοι. Τελικά το σκορ άνοιξε στο 34′ όταν μετά από ωραία κάθετη του Καμαρά, ο Μασούρας με ωραίο σουτ νίκησε τον Κουέστα για το 0-1. Δοκάρι και για τον Άρη στο 42′ με πλασέ του Φετφατζίδη μετά από γύρισμα από του Μαρτίνες.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ήρθε το δεύτερο γκολ του Ολυμπιακού. Ο Χασάν εκμεταλλεύθηκε λάθος του Δεληζήση και με ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 2-0 για τους Πειραιώτες.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο Β΄ μέρος και ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Δεύτερο προσωπικό γκολ του Μασούρα, με κοντινό πλασέ μετά από σέντρα-λουκούμι του Τοροσίδη.

Στο 56′ ο Άρης μείωσε σε 1-3, με τον Γιάννγη Φετφατζίδη να σουτάρει, τη μπάλα να βρίσκει στον Σισέ και να καταλήγει στα δίχτυα. Στο 65′ ο Δεληζήσης ανέτρεψε τον Χασάν, με τον διαιτητή να καταλογίζει πέναλτι. Την έσχατη των ποινών ανέλαβε ο ίδιος ο Χασάν που νίκησε τον Κουέστα για το 1-4 και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Μετά από έξι αναμετρήσεις η ομάδα του Μίχαελ Ένινγκ έχψει 38 βαθμούς και βρίσκεται στην 5η θέση, ενώ εκείνη του Πέδρο Μαδρτίνς έχει 82 και είναι 1η.

Τηλεοπτικά το παιχνίδι θα μεταδοθεί από το κανάλι Novasports 2 HD

Άρης – Ολυμπιακός LIVE: Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης μέσω lay by play και live στατιστικών.