LIVEGAMES

Άρης – ΠΑΟΚ LIVE 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Άρης - ΠΑΟΚ LIVE: Σέντρα στις 19:15 στο «Κλεάνθης Βικελίδης» στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Super League.

Άρης – ΠΑΟΚ LIVE: Σέντρα στις 19:15 στο «Κλεάνθης Βικελίδης» για το ντέρμπι των «αιωνίων» της Θεσσαλονίκης στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Super League.

Ο ΠΑΟΚ είχε τη μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό καθώς ο Μπά που αγωνίζεται στο κέντρο της άμυνας υπέπεσε σε πέναλτι (έκανε χέρι). Ο Κουέστα όμως με ωραία επέμβαση είπε «όχι» στην έτσι κι αλλιώς κακή εκτέλεση του Σβιντέρσκι από τα 11 βήματα.

Τελικά οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 1-0 στο 36′ με κεφαλιά του Βαρέλα μετά από εκτέλεση φάουλ του Στοχ από τα αριστερά. Ο δικέφαλος «χτύπησε» και στις καθυστερήσεις του Α μέρους, καθώς ο Σβιντέρσκι με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για τον ΠΑΟΚ (2-0) πριν την ανάπαυλα.

Με δέκα παίκτες ο Άρης στις καθυστερήσεις καθώς ο Δεληζήσης αντίκρισε την κόκκινη κάρτα σε μαρκάρισμά του στον Άκπομ.

Μετά από τρία παιχνίδια ο Άρης έχει 38 βαθμούς και βρίσκεται στην 5η θέση, ενώ ο ΠΑΟΚ 56 (όσους και η ΑΕΚ) και είναι 2ος.

Όσοι θέλουν να παρακολουθήσουν τηλεοπτικά την αναμέτρηση μπορούν να το κάνουν από το Novasports 2HD.

Άρης – ΠΑΟΚ LIVE: Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης από το live του Sportime, ενώ παράλληλα μπορείτε να ενημερώνεστε για τα στατιστικά του αγώνα των online στατιστικών.