LIVEGAMES

Αρμάνι Μιλάνο- Ολυμπιακός 72-93 (ΤΕΛΙΚΟ)

Αρμάνι Μιλάνο- Ολυμπιακός LIVE: Παρακολούθησε από το Sportime.gr τη ζωντανή εξέλιξη του αγώνα στο Μιλάνο
Ο Ολυμπιακός πάει στο παιχνίδι με την Αρμάνι στο Μιλάνο, έχοντας στόχο μία νίκη που θα του λύσει πολλά προβλήματα.

Αρμάνι Μιλάνο- Ολυμπιακός LIVE: Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα θέλει να επιστρέψει στις νίκες, μετά την ήττα από τον Παναθηναϊκό για την Basket League.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε πολύ δυναμικά έχοντας 3/3 τρίποντα στα πρώτα λεπτά του αγώνα. Το πρώτο δεκάλεπτο είχε… τρελό ρυθμό και η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα 7/9 τρίποντα! Με τον Τάιλερ Ντόρσεϊ να έχει 12 πόντους.

Η Αρμάνι με τον Κάιλ Χάινς να είναι εξαιρετικός κατάφερε να ισοφαρίσει το παιχνίδι (33-33 στο 12′) και είχε το μομέντουμ.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ και βρήκε διψήφια διαφορά (36-47) με καλάθι από τον Χασάν Μάρτιν.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα έκανε το καλύτερο επιθετικά πρώτο ημίχρονο της ιστορίας του σε αγώνα της Euroleague.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός έριξε το ρυθμό, αλλά κατάφερε να διατηρήσει τη διαφορά που πήρε.