LIVEGAMES

Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ 1-2 (Τελικό)

Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ απόψε (19:30, Novasports 1) στην Αρκαδία για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League, σε ένα ματς... φωτιά για τους «κιτρινόμαυρους» και τον Μάσιμο Καρέρα.
Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ 0-1 (α' ημίχρονο)

Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ απόψε (19:30, Novasports 1) στην Αρκαδία για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League, σε ένα ματς… φωτιά για τους «κιτρινόμαυρους» και τον Μάσιμο Καρέρα.

Η ΑΕΚ μπήκε δυνατά και ορεξάτη στο παιχνίδι της Αρκαδίας.

Στο ξεκίνημα του ματς ο Ανσαριφάρντ έχασε μεγάλη ευκαιρία όταν έδιωξαν την μπάλα πάνω στην γραμμή.

Και τελικά στο 13′ μετά από υπέροχη συνεργασία Σάκχοφ-Τάνκοβιτς, ο Λιβάια πήρε την μπάλα και με δυνατό σουτ την έστειλε στα δίχτυα για το 0-1.

Η ΑΕΚ είναι πολύ καλή και επιθετική στο πρώτο 35λεπτο του ματς και δεν έχει αφήσει την ομάδα του Ράσταβατς να πάρει… ανάσα.

Ετσι, έχει φτιάξει ακόμη 1-2 καλές φάσεις για γκολ.

Και από το… πουθενά ο Αστέρας Τρίπολης στην πρώτη του τελική κατάφερε να σκοράρει. Ο Μπαράλες κέρδισε στον αέρα τον Τσιγκρίνσκι και με κεφαλιά έκανε το 1-1.

Και έτσι τελείωσε το ημίχρονο με 1-1.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με αλλαγή για τον Αστέρα και αμέσως δοκάρι από τον Λιβάια που άγγιξε το γκολ για την ΑΕΚ.

Και στο 58′ ήρθε το γκολ, από τρομερή συνεργασία Λιβάια-Βασιλαντωνόπουλου-Σάκχοφ, με αποδέκτη τον Ανσαριφάρντ που με ιδανικό πλασέ έκανε το 1-2.