LIVEGAMES

Ατρόμητος – Άρης 1-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

Σέντρα στις 19:30 (NS PRIME) στο Ατρόμητος - Άρης LIVE που διεξάγεται στο Δημοτικό στάδιο Περιστερίου για την 4η αγωνιστική της Super League.
Ατρόμητος - Άρης

Ατρόμητος – Άρης LIVE: Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης της Super League από τα online στατιστικά του Sportime.

Ο Άρης ανοίγει το σκορ στο 11′ με τον Μαντσίνι! Οι παίκτες του Μάντζιου άλλαξαν ωραία την μπάλα από πλάγια και δεξιά, με τον Σούντγκρεν να γυρίζει στο ύψος του πέναλτι στον Μαντσίνι και αυτός με ωραίο σουτ σκόραρε!

Ο Ατρόμητος απαντά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Σπιριντόνοβιτς, όταν μετά από τετ α τετ του Κουλούρη, ο Κουέστα απέκρουσε όμως ο Σπιριντόνοβιτς πήρε το… ριμπάουντ και ισοφάρισε (1-1).

Ο Άρης παίρνει εκ νέου το προβάδισμα με εύστοχο πέναλτι του Γκάμα στο 60ο λεπτό. Η εσχάτη των ποινών δόθηκε σε χέρι του Κουλούρη μετά από εκτέλεση φάουλ του Γκάμα.

Και 1-3 τώρα οι κίτρινοι καθώς ο Ματέο Γκαρσία έφυγε στην αντεπίθεση για να πλασάρει μέσα από την περιοχή για το τρίτο γκολ των φιλουξενούμενων!

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ατρόμητος (Γ. Παράσχος): Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Καστελάνο, Ντένιτς, Στρούγγης, Παπαδόπουλος, Καρτάλης, Σάλομον, Μουνίθ, Σπιριντόνοβιτς, Κουλούρης.

Στον πάγκο για τον Ατρόμητο: Μανδάς, Γκάλβο, Κιβρακίδης, Νάτσος, Πιζάνο, Μπεντινέλι, Κωτσόπουλος, Τζαβίδας

Άρης (Ά. Μάντζιος): Κουέστα, Σούντγκρεν, Γκάνεα, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Τζέγκο, Σάσα, Εντιαγιέ, Μαντσίνι, Καμαρά, Γκάμα.

Στον πάγκο για τον Άρη: Ντένις, Μπεναλουάν, Χαϊροβιτς, Αλί, Γκαρσία, Δεληζήσης, Ματίγια, Μάνος.

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Περράκης (Αθηνών) – Βοηθοί: Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας), Αντώνης Σινιοράκης (Χανίων) – 4ος: Σπυρίδων Ζαμπαλάς (Ηπείρου)

VAR: Βασίλης Φωτιάς (Πέλλας), Δημήτρης Σαμοΐλης (Αθηνών)

Παρατηρητής: Νίκος Αγαδάκος (Πειραιά).