Λουντογκόρετς – Ολυμπιακός 4-1 πέν. ΤΕΛΙΚΟ (2-2 κ.δ. & παρ.)

Το LIVE του επαναληπτικού Λουντογκόρετς – Ολυμπιακός με φόντο την πρόκριση στα πλέι οφ του UEFA Champions League
Λουντογκόρετς – Ολυμπιακός: Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς ταξίδεψε στη Βουλγαρία με στόχο την πρόκριση στη φάση των πλέι οφ του Champions League.

Το 1-1 του πρώτου αγώνα επί ελληνικού εδάφους άφησε ανοικτούς λογαριασμούς.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου της Λουντογκόρετς δεν βρίσκεται στην καλύτερη δυνατή κατάσταση.

Συγκεκριμένα σε αρκετά σημεία υπάρχουν λακκούβες που εγκυμονούν κινδύνους.

Υπενθυμίζεται ότι η προπόνηση του Ολυμπιακού την παραμονή του αγώνα δεν έγινε στο Ράζγκραντ αλλά στον Ρέντη.

Η ομάδα του Μαρτίνς καλείται να βελτιώσει την απόδοσή της εν συγκρίσει με το πρώτο ματς και να προσπαθήσει για ακόμα μία εκτός έδρας νίκη, έπειτα από εκείνη επί της Νέφτσι Μπακού.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού στον επαναληπτικό αποτελείται από τους εξής: Τζολάκης, Ανδρούτσος, Σεμέδο, Μπα, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Βρουσάι, Μασούρας, Ελ Αραμπί.

H ενδεκάδα της Λουντογκόρετς:

Λουντογκόρετς – Ολυμπιακός: Ενημέρωση για το ματς

1′ Σέντρα στο ματς

18′ Πλασέ του Ολιβέιρα, η μπάλα λίγο άουτ

29′ Ο Ελ Αραμπί μένει όρθιος, κάνει το σουτ, η μπάλα βρίσκει σε αντίπαλο και καταλήγει κόρνερ. Καλή στιγμή για το 0-1

31′ ΓΚΟΛ! Λουντογκόρετς – Ολυμπιακός 0-1 Ο Καμαρά τροφοδοτεί δεξιά τον Μασούρα, εκείνος κάνει καλό κοντρόλ και ακόμα καλύτερη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, όπου ο αμαρκάριστος Εμβιλά πλασάρει ψύχραιμα και δίνει σκορ πρόκρισης στην ομάδα του Πειραιά

Ημίχρονο: 0-1 το σκορ

Σέντρα στο β’ ημίχρονο

48′ ΑΥΤΟΓΚΟΛ! Λουντογκόρετς – Ολυμπιακός 1-1 Ο Σωτηρίου παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Σεμέδο ακουμπά την μπάλα, ο Τζολάκης δεν μπορεί να την αποκρούσει και έχουμε ισοφάριση

56′ Πέναλτι για τη Λουντογκόρετς! Το κερδίζει ο Δεσπότοφ από τον Ανδρούτσο

58′ ΓΚΟΛ! Λουντογκόρετς – Ολυμπιακός 2-1 Ο Σωτηρίου ευστοχεί από την άσπρη βούλα

62′ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Το κερδίζει ο Ελ Αραμπί

68′ ΓΚΟΛ! Λουντογκόρετς – Ολυμπιακός 2-2 Ο Ελ Αραμπί ευστοχεί. Σκορ παράτασης

86′ ΑΠΟΒΟΛΗ! Δεύτερη κίτρινη στον Μπα. Με 10 παίκτες ο Ολυμπιακός λίγο πριν από τη λήξη της κανονικής διάρκειας

Τέλος κανονικής διάρκειας. Το ματς πάει παράταση.

91′ Σέντρα στην παράταση

Τέλος α’ ημιχρόνου παράτασης

106′ Σέντρα στο β’ ημίχρονο της παράτασης