LIVEGAMES

Μίλαν – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Μίλαν – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ LIVE Με «Ιμπρα» η Μίλαν, με Ράσφορντ η Γιουνάιτεντ Μίλαν – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ LIVE Αγώνας ρεβάνς για τους «16» του Γιουρόπα Λιγκ. Σε περίπτωση επανάληψης του σκορ του πρώτου αγώνα ακολουθεί παράταση και, εφόσον χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι. Α’ ΜΑΤΣ: Μάντσεστερ Γιουν. – Μίλαν 1-1: Η Γιουνάιτεντ προηγήθηκε στο 50’ με...
Μίλαν - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ LIVE

Μίλαν – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ LIVE Με «Ιμπρα» η Μίλαν, με Ράσφορντ η Γιουνάιτεντ

Μίλαν – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ LIVE

Αγώνας ρεβάνς για τους «16» του Γιουρόπα Λιγκ. Σε περίπτωση επανάληψης του σκορ του πρώτου αγώνα ακολουθεί παράταση και, εφόσον χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

Α’ ΜΑΤΣ: Μάντσεστερ Γιουν. – Μίλαν 1-1: Η Γιουνάιτεντ προηγήθηκε στο 50’ με τον Ντιαλό, όμως η Μίλαν έφτασε δίκαια στην ισοφάριση με την κεφαλιά του Κιάερ στο 92’.

Μοιρασμένη η μεταξύ τους παράδοση, αφού έχουν από 5 νίκες η καθεμία σε 11 αναμετρήσεις. Η ισοπαλία της περασμένης Πέμπτης ήταν η πρώτη στην ιστορία τους. 11-12-14 το ρεκόρ της Μίλαν με Αγγλους (7-4-4 εντός έδρας), 18-6-14 αυτό της Γιουνάιτεντ με Ιταλούς (5-3-10 εκτός έδρας).

* Η Μίλαν πήρε την πρόκριση στις 24 από τις 28 φορές που έφερε εκτός έδρας ισοπαλία στο πρώτο ματς σε νοκ άουτ φάση ευρωπαϊκής διοργάνωσης. Πιο πρόσφατη αυτή με τον Ερυθρό Αστέρα. Οι 2/4 αποκλεισμούς της όμως ήρθαν στις 4 τελευταίες περιπτώσεις, από τη Βέρντερ τη σεζόν 2008-09 στο Κύπελλο ΟΥΕΦΑ και από την Αρσεναλ το 2007-08 στο Τσάμπιονς Λιγκ. Επειτα από 1-1 εκτός έδρας στην πρώτη αναμέτρηση μετρά 11 προκρίσεις και 2 αποκλεισμούς.

* Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υπέστη μόλις μία ήττα στα 11 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της στον θεσμό (6 νίκες). Οι «κόκκινοι διάβολοι» αποκλείστηκαν στις 7 από τις 12 προηγούμενες περιπτώσεις που έφεραν ισοπαλία εντός έδρας στο πρώτο ματς σε νοκ άουτ ευρωπαϊκής διοργάνωσης.