LIVEGAMES

Μόλντε – Γρανάδα LIVE

Αγώνας ρεβάνς για τους «16» του Γιουρόπα Λιγκ. Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ.
Μόλντε - Γρανάδα LIVE

Μόλντε – Γρανάδα LIVE Με ένα γρήγορο γκολ, όλα γίνονται…

Αγώνας ρεβάνς για τους «16» του Γιουρόπα Λιγκ. Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση επανάληψης του σκορ του πρώτου αγώνα, ακολουθεί ημίωρη παράταση κι εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

Α’ ΜΑΤΣ: Γρανάδα – Μόλντε 2-0: H Γρανάδα έγινε το φαβορί για την πρόκριση με τα γκολ των Χόρχε Μολίνα (26’) και Σολδάδο (75’). Η Μόλντε τελείωσε το ματς με δέκα λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Ελινγκσεν.

Το ρεκόρ της Γρανάδα στο Γιουρόπα Λιγκ είναι 8 νίκες, 2 ισοπαλίες και 2 ήττες, με 7/12 Under 2.5 και 8/12 No Goal. Σκόραρε στις 5/6 εκτός έδρας υποχρεώσεις της στη διοργάνωση.

H Μόλντε έχει δεχθεί ήδη 16 γκολ στο φετινό Γιουρόπα Λιγκ, τα περισσότερα από κάθε άλλη ομάδα μέχρι στιγμής, ενώ έχει κρατήσει μόλις μια φορά ανέπαφη την εστία της στα εφτά πιο πρόσφατα ματς.

Η Μόλντε έχει καταφέρει μόλις άλλη μία φορά να προκριθεί σε νοκ άουτ ευρωπαϊκής διοργάνωσης (συμπεριλαμβανομένων των προκριματικών), ενώ είχε χάσει στο πρώτο ματς.

Την περίοδο 2018-19 είχε ηττηθεί στη Β. Ιρλανδία 2-1 από την Γκλέναβον, για να την κερδίσει 5-1 στη Νορβηγία, στα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ.