ΟΦΗ – ΑΕΚ 3-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το LIVE της αναμέτρησης ΟΦΗ - ΑΕΚ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Super League 1
Ο ΟΦΗ υποδέχεται την ΑΕΚ για τη 2η στροφή της Super League 1

ΟΦΗ – ΑΕΚ: Ενημερωθείτε από το Sportime για την εξέλιξη της αναμέτρησης του «Θ. Βαρδινογιάννης» στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής.

Ο ΟΦΗ αντιμετωπίζει την ΑΕΚ για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 1 σε ένα πολύ δυνατό ματς στο «Γεντί Κουλέ».

Η ΑΕΚ κέρδισε στην πρεμιέρα 3-0 τον Ιωνικό, ενώ ο ΟΦΗ πήρε ισοπαλία 0-0 από τον Αρη στο Χαριλάου.

Για τον ΟΦΗ οι 11 του Νίκου Νιόπλια: Επασί, Πασαλίδης, Λάμπρου, Νέιρα, Μπρους, Βούρος, Διαμαντής, Φελίπε, Καστάνιος, Ντε Γκουζμάν, Κοροβέσης.

Ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς ξεκινά τον σημερινό αγώνα της ΑΕΚ με τον Στάνκοβιτς κάτω από τα δοκάρια, τον Μισελέν δεξί μπακ, τον Χατζισαφί αριστερό μπακ, τον Τζαβέλλα με τον Βράνιες στο κέντρο της άμυνας, τον Λε Ταλέκ κόφτη, τον Σιμάνσκι με τον Αμραμπατ μπροστά του, τον Γκαρσία δεξί εξτρέμ, τον Τσούμπερ αριστερά και σέντερ φορ τον Αραούχο.

Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας)
Βοηθοί: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Φωτόπουλος (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)
VAR: Σκουλάς (Θεσσαλίας)
ΑVAR: Μωυσιάδης (Ηπείρου)
Παρατηρητής: Ταπάτζας (Θράκης)

ΟΦΗ – ΑΕΚ: Το LIVE του αγώνα

3′ Ο Λιβάι Γκαρσία προσπαθεί να κρεμάσει τον Επασί και αστοχεί.

5′ Κεφαλιά από τον Τζαβέλα, άουτ η μπάλα.

15′ ΓΚΟΛ! Ο Άμραμπατ πέφτοντας δίνει στον Αραούχο και εκείνος με ωραίο διαγώνιο σουτ εκτός περιοχής με το αριστερό νικάει τον Επασί.

21′ Σουτάρει ο Λάμπρου και μπλοκάρει ο Στάνκοβιτς.

27′ Ο Άμραμπατ κάνει συρτή σέντρα και ο Τζαβέλλας δεν καταφέρνει να βρεθεί στην πορεία της μπάλας.

36′ Αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη ο Λιβάι Γκαρσία και η ΑΕΚ μένει με δέκα! Ο Λάμπρου κράτησε παρατεταμένα τον Γκαρσία και εκείνος αντέδρασε.

39′ Λόμπα από αρκετά μακριά κάνει ο Λάμπρου και η μπάλα φεύγει έξω.

41′ ΓΚΟΛ! Ο Σιμάνσκι δίνει στον Τσούμπερ και εκείνος τελειώνει ωραία τη φάση εντός περιοχής.

Ημίχρονο και μεγάλη ένταση. Εν τω μεταξύ η ΠΑΕ ΑΕΚ μέσω tweet σχολίασε έτσι την αποβολή του Γκαρσία: «36’ Ο Φωτιάς που είχε χαρίσει λίγα λεπτά πριν κόκκινη κάρτα στον Καμάου για το χτύπημα στο πρόσωπο του Χατζισαφί, αποβάλλει τον Γκαρσία και δείχνει κίτρινη σε Νέιρα και Λάμπρου για αψιμαχία που είχαν διαδοχικά με τον παίκτη της ΑΕΚ!!!».

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

53′ Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Διαμαντής πιάνει την κεφαλιά ολομόναχος, αλλά αστοχεί

64′ ΓΚΟΛ! Ο Σάκοφ κλέβει την μπάλα και δίνει στον Ανσαριφάρντ εκείνος αδειάζει έναν αμυντικό και χωρίς να τον πιέζει κανείς μετά εκτελεί για το 0-3.

69′ Ο Γκαγέχος σουτάρει, ο Φαν ντάινεν βρίσκει την μπάλα και εκείνη περνάει λίγο άουτ.

78′ ΓΚΟΛ! Ο Νέιρα με κεφαλιά μειώνει. Η φάση ελέγχθηκε και από το VAR. Το γκολ μέτρησε.

83′ Σουτάρει ο Ανσαριφάρντ από καλή θέση, αλλά δεν βρίσκει στόχο.

84′ ΓΚΟΛ! Λάθη από τους παίκτες της ΑΕΚ, η μπάλα φτάνει στον Νέιρα και εκείνος με ωραίο πλασέ βάζει φωτιά στο ματς κάνοντας το 2-3.

90’+2 ΓΚΟΛ! Από εκτέλεση φάουλ η μπάλα μένει στα καρέ του Στάνκοβιτς και ο Βούρος από τη μικρή περιοχή ισοφαρίζει!

Λήξη αναμέτρησης, 3-3 το τελικό σκορ.