LIVEGAMES

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός 2-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ενημερωθείτε live για την εξέλιξη της αναμέτρησης ΟΦΗ-Παναθηναϊκός στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League 1. Το ματς αρχίζει στις 16:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 1. Οι συνθέσεις ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Βάτερμαν, Ουές, Διαμαντής, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Μεγιάδο, Στάρτζεον, Στάικος, Σακόρ, Γρίβας, Σαρδινέρο. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Διούδης, Σάντσες, Βέλεθ, Σένκεφελντ, Ζαγαρίτης, Κουρμπέλης,...
ΟΦΗ-Παναθηναϊκός

Ενημερωθείτε live για την εξέλιξη της αναμέτρησης ΟΦΗ-Παναθηναϊκός στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League 1.

Το ματς αρχίζει στις 16:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 1.

Οι συνθέσεις

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Βάτερμαν, Ουές, Διαμαντής, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Μεγιάδο, Στάρτζεον, Στάικος, Σακόρ, Γρίβας, Σαρδινέρο.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Διούδης, Σάντσες, Βέλεθ, Σένκεφελντ, Ζαγαρίτης, Κουρμπέλης, Αλεξανδρόπουλος, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, Μακέντα, Καρλίτος.

Οι αναπληρωματικοί

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Λυμπεράκης, Βαφέας, Μπαλογιάννης, Νοικοκυράκης, Γιάννου, Γκαργκαλατζίδης, Μίγγος, Σουρνάκης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Ξενόπουλος, Χριστογεώργος, Καραγιάννης, Πούγγουρας, Σερπέζης, Αθανασακόπουλος, Τζαβίδας, Αϊτόρ, Εμμανουηλίδης, Καμπετσής.

ΟΦΗ-Παναθηναϊκός: Το live της αναμέτρησης

1′ Σέντρα στο ματς

4′ Φουριόζος μπαίνει ο Παναθηναϊκός, απειλεί με Χατζηγιοβάνη και Βέλεθ

10′ Ισορροπεί το ματς ο ΟΦΗ

23′ Γύρισμα του Σάντσες, ο Καρλίτος προλαβαίνει να κάνει την προβολή, ο Βάτερμαν αποκρούει

Μέτριο το θέαμα μέχρι στιγμής

ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ στο 37′: Λάθος του Χατζηγιοβάνη, επί της ουσίας στρώνει στον Στάικο, εκείνος σουτάρει, ο Διούδης αποκρούει, αλλά ο επερχόμενος Στάρτζεον με νέο σουτ ανοίγει το σκορ

41′ Σουτ του Μακέντα, ο Βάτερμαν του λέει “όχι”

Τέλος α’ ημιχρόνου: ΟΦΗ – Παναθηναϊκός 1-0

Σέντρα στο β’ ημίχρονο

47′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Χατζηγιοβάνη

ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό στο 49′: Ο Καρλίτος ξεμαρκαράρεται από τον Κοροβέση, βρίσκει οπτικό πεδίο, σουτάρει με φάλτσο και ισοφαρίζει

54′ Ο Μακέντα κερδίζει πέναλτι από τον Μεγιάδο, το εκτελεί ο ίδιος, ο Βάτερμαν αποκρούει

61′ Απίστευτη επέμβαση του Διούδη σε κεφαλιά του Κοροβέση

63′ Νέα εντυπωσιακή απόκρουση του Διούδη, σε κεφαλιά του Στάρτζεον

64′ Νέα κεφαλιά, εν προκειμένω, από τον Μεγιάδο, η μπάλα λίγο άουτ

65′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Καρλίτος δίνει δεξιά στον αμαρκάριστο Χατζηγιοβάνη, ο οποίος δέχεται το στοπ του Βάτερμαν.

ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ στο 77′: Για ακόμα μία φορά δεν λειτουργεί σωστά η άμυνα του Παναθηναϊκού, ο Μεγιάδο από κοντά δίνει ξανά το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό στο 90+4′: Απίστευτη φάση με… τέσσερις κεφαλιές προς τα καρέ του ΟΦΗ, ο Μακέντα ισοφαρίζει!