LIVEGAMES

Ολυμπιακός- Μακάμπι 90-73 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ολυμπιακός- Μακάμπι LIVE: Το Sportime.gr σου μεταφέρει τη ζωντανή εξέλιξη του αγώνα στο ΣΕΦ.
Ολυμπιακός- Μακάμπι LIVE

Ολυμπιακός- Μακάμπι LIVE: Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα επέστρεψε στο οχηρό της, στο ΣΕΦ και υποδέχεται την ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου για την Euroleague.

Οι ερυθρόλευκοι ξεκίνησαν πολύ δυναμικά την αναμέτρηση, αναγκάζοντας τον Γιάννη Σφαιρόπουλο να παίρνει τάιμ άουτ μόλις ένα μισή λεπτό μετά το τζάμπολ.

Ο Σάσα Βεζένκοφ στα πρώτα τέσσερα λεπτά του αγώνα είχε σκοράρει 9 πόντους. Ο Ολυμπιακoς έκανε ένα μαγικό πρώτο δεκάλεπτο και βρέθηκε να προηγείται μέχρι και με 23 πότους (29-8). Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 35-8.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός είχε τον έλεγχο του αγώνα και η Μακάμπι προσπάθησε να μειώσει, αλλά δεν ήταν αρκετό για να πέσει η διαφορά κάτω από τους 20 πόντους.

Ο Ολυμπιακός ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος και το ντέρμπι με την Μακάμπι τελικά το μετέτρεψε σε έναν υγιή περίπατο.

Πλέον η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα, μετά τη νίκη επί των Ισραηλινών, περιμένει να υποδεχθεί τον Παναθηναϊκό στο ΣΕΦ για την Basket League.