LIVEGAMES

Ολυμπιακός- Μονακό 86-65 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ολυμπιακός- Μονακό LIVE: Το Sportime.gr σας μεταφέρει τη ζωντανή εξέλιξη του αγώνα στο ΣΕΦ για την 8η αγωνιστική της Euroleague.
Ολυμπιακός- Μονακό

Ολυμπιακός- Μονακό LIVE: Η ομάδα του Πειραιά βρίσκεται σε πολύ καλό φεγγάρι και θέλει να συνεχίσει τη νικηφόρα πορεία της στην Euroleague.

Ο Ολυμπιακός διανύει το καλύτερο εντός έδρας ξεκίνημά του στην Euroleague με πέντε νίκες στο ΣΕΦ.

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας, που περιμένει τον Έισι την Κυριακή στην Αθήνα, θα έχει διάθεσή του για το αποψινό παιχνίδι τον Χασάν Μάρτιν.

Αλλά η Μονάκο του Μάικ Τζέιμς δεν παύει να είναι φόβητρο.

Ολυμπιακός- Μονακό LIVE

Ο Ολυμπιακός στο ΣΕΦ πέρα από το Βασίλη Σπανούλη και τον Κώστα Φορτούνη θα φιλοξενήσει και τον Κυριάκο Μητσοτάκη.

Ο Μάικ Τζέιμς έδωσε ρυθμό στην Μονακό, η οποία βρήκε ελεύθερα σουτ και είχε τον έλεγχο. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 27-17 για τη Μονακό.

Οι ερυθρόλευκοι στο δεύτερο δεκάλεπτο κατάφεραν να βρουν ρυθμό και μειώσουν τη διαφορά.

Ο Ολυμπιακός βρήκε ενέργεια στην άμυνα και προσπέρασε με 42-41 στα μέσα της τρίτης περιόδου.

Η τρίτη περίοδος βρήκε τον Ολυμπιακό να έχει αλλάξει την εικόνα στο παρκέ. Ειδικότερα στην άμυνά του που η βελτίωση ήταν εμφανής.

Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 59-52 για τον Ολυμπιακό.