LIVEGAMES

Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα 3-1 (Τελικό)

Παρακολουθήστε μέσω του live του Sportime, την αναμέτρηση Ολυμπιακός - ΠΑΣ Γιάννινα...
Ολυμπιακός - ΠΑΣ Γιάννινα

Γίνεται γνωστό σήμερα το πρώτο εισιτήριο του τελικού του Κυπέλλου Ελλάδας, με τον ημιτελικό Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα.

Στις 19:00, στο Καραϊσκάκη, είναι προγραμματισμένο το ματς Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα και είναι ο δεύτερος ημιτελικός της διοργάνωσης. Το πρώτο παιχνίδι του ζευγαριού είχε έρθει 1-1 στα Γιάννενα.

Ο ΠΑΣ είχε προηγηθεί στο ματς με το πέναλτι του Εραμούσπε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Με τον Ολυμπιακό να ισοφαρίζει σε 1-1, χάρη σε γκολ με ανάποδο ψαλίδι από τον Χασάν στο 73′.

Τώρα οι δύο ομάδες ξεκαθαρίζουν τους λογαριασμούς τους και μόνο μία θα περάσει στον τελικό του θεσμού!

Ο τεχνικός της ομάδας του Πειραιά, Πέδρο Μαρτίνς, προτίμησε το σύστημα με τρεις αμυντικούς και συγκεκριμένα 3-4-3.

Στο τέρμα τον Σα, στην τριάδα της άμυνας Σεμέδο, Σωκράτη, Χολέμπας. Στον άξονα Καμαρά, Εμβιλά, αριστερά ως μπακ χαφ τον Ρέαμπτσιουκ και δεξιά τον Ανδρούτσο. Εξτρέμ Μασούρα με Μπρούμα και στην επίθεση Ελ Αραμπί.

Από την άλλη ο τεχνικός του ΠΑΣ Γιάννινα, Αργύρης Γιαννίκης, έβαλε στην ενδεκάδα του τους:

Λοντίγκιν, Σάλιακα, Παντελάκη, Καρτάλη, Ελευθεριάδη, Ντομίνγκεζ, Παμλίδη, Εραμούσπε, Μιλιντσεάνου, Κάστρο και Πέερσμαν.

Παρακολουθήστε το ματς μέσω της live περιγραφής του Sportime

25′ Κερδίζει πέναλτι ο Ολυμπιακός σε χέρι του Πέερσμαν σε σουτ του Μπρούμα μέσα από την περιοχή

26′ ΓΚΟΛ 1-0! Ο Ελ Αραμπί εκτέλεσε το πέναλτι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

41′ ΓΚΟΛ 2-0! Ωραίο γκολ από τον Ελ Αραμπί για το 2-0 του Ολυμπιακού στο Καραϊσκάκη! Σουτ του Καμαρά έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα κόντραρε με τον Ελ Αραμπί να γίνεται αποδέκτης της μπάλας, έκανε την ντρίμπλα στον Σάλακια και πλάσαρε με το αριστερό!

50′ ΓΚΟΛ 2-1! Μειώνει νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ με σκόρερ τον Καρτάλη! Ο παίκτης του ΠΑΣ έκανε το σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή, με τον Σα να αιφνιδιάζεται, καθώς είχε και πολλούς παίκτες μπροστά του και δεν είχε οπτική επαφή με την μπάλα!

56′ ΓΚΟΛ 3-1! Ο Ολυμπιακός καταφέρνει να βάλει και τρίτο γκολ στο ματς! Ο Ελ Αραμπί έστρωσε την μπάλα στον Μπρούμα ο οποίος από το ύψος του πέναλτι έκανε το πλασέ και την έστειλε στα δίχτυα!

Μπρούμα: «Μέχρι 1η Ιουνίου η οψιόν, τον θέλουν ομάδες της Ευρώπης»