LIVEGAMES

Ούνικς Καζάν- Ολυμπιακός 84-87 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ούνικς Καζάν- Ολυμπιακός LIVE: Παρακολούθησε από το Sportime.gr τη ζωντανή εξέλιξη του αγώνα για την 13η αγωνιστική της Euroleague.
Ούνικς Καζάν- Ολυμπιακός LIVE

Ούνικς Καζάν- Ολυμπιακός LIVE: Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα ταξίδεψε στο παγωμένο Καζάν και θέλει να φύγει με τη νίκη από τη Μόσχα.

Η Ούνικς του Μάριο Χεζόνια είναι σε πολύ καλή κατάσταση τις τελευταίες εβδομάδες και όταν παίζει στην έδρα της νιώθει ακόμα καλύτερα.

Ο Ολυμπιακός στο πρώτο δεκάλεπτο βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ την Ούνικς και παρά το 0/6 τρίποντα που είχε ήταν κοντά στο σκορ.

Και το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 20-17 για τους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι άμυνες κυριάρχησαν και οι δύο ομάδες δυσκολεύονταν να σκοράρουν. Ο Ολυμπιακός για πρώτη φορά πήρε το προβάδισμα (24-26 στο 15′) με καλάθι από τον Ζαν Σαρλ.

Ο Ολυμπιακός έτρεξε ένα 6-0 και βρέθηκε να προηγείται με 7 πόντους (33-40) ένα λεπτό πριν το τέλος του ημιχρόνου. Ο Ολυμπιακός πήγε στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 42-40 για την ομάδα του Μπαρτζώκα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ούνικς έβρισκε λύσεις από τον Κάαναν, ο οποίος έδωσε και πάλι το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Στην τελευταία και πιο κρίσιμη περίοδο ο Ολυμπιακός κατάφερε να ανακτήσει τα ηνία του αγώνα. Ο Μάριο Χεζόνια ήταν αρκετά άστοχος από τη γραμμή των βολών.

Το φινάλε ήταν δραματικό με τις δύο ομάδες να χάσουν κρίσιμες βολές. Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ πέτυχε μεγάλο τρίποντο και έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στον Ολυμπιακό, 2 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.

Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση, εκεί όπου ο Ολυμπιακός είχε τον έλεγχο. Η Ούνικς μετά από τριάμισι λεπτά στην παράταση βρήκε τους πρώτους της πόντους.

Αλλά ο Λαρεντζάκης με ένα μεγάλο καλάθι ο Ολυμπιακός βρέθηκε στο +4.