LIVEGAMES

Παναθηναϊκός- Άλμπα Βερολίνου 82-67 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παναθηναϊκός- Άλμπα Βερολίνου LIVE: Παρακολούθησε από το Sportime.gr τη ζωντανή εξέλιξη του αγώνα για την 14η αγωνιστική της Euroleague.
Παναθηναϊκός- Άλμπα Βερολίνου LIVE

Παναθηναϊκός- Άλμπα Βερολίνου LIVE: Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη επιστρέφει στο ΟΑΚΑ και θέλει να πάρει το θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην ομάδα του Βερολίνου.

Ο Ιωάννης Παπαπέτρου βρίσκεται κανονικά στη διάθεση των πρασίνων και έχει ξεπεράσει το πρόβλημα υγείας που τον ταλαιπώρησε.

Ο Παναθηναϊκός στο καλύτερο ξεκίνημα του στην Euroleague είχε από νωρίς τον έλεγχο του αγώνα. Η Άλμπα με ένα σερί 7-0 κατάφερε να μειώσει στο σούτ, αλλά ο Κασελάκης έδωσε και πάλι αέρα πέντε πόντων (20-15).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Άλμπα βρήκε ρυθμό και εκμεταλλεύτηκε τα άστοχα του Παναθηναϊκού και πήρε το προβάδισμα.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 43-43 και τον Παναθηναϊκό να έχει δύο πρόσωπα στο παρκέ.

Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με ένα σερί 6-0 και ο Σαντ Ρος έδωσε ενέργεια σε άμυνα και επίθεση.

Στα τέλη της τρίτης περιόδου ο Δημήτρης Πρίφτης έριξε στο παρκέ τον Λευτέρη Μαντζούκα, ο οποίος έδωσε ενέργεια στην άμυνα του Παναθηναϊκού.

Για πρώτη φορά ο Παναθηναϊκός με κάρφωμα του Παπαγιάννη βρέθηκε να προηγείται με 10 πόντους (69-59 στο 35′).