Το LIVE της αναμέτρησης Παναθηναϊκός - Ατρόμητος για τη Super League 1
Φάση από το Παναθηναϊκός - Ατρόμητος

ΠαναθηναϊκόςΑτρόμητος: Παρακολουθήστε LIVE τη σαββατιάτικη αναμέτρηση του «Απ. Νικολαΐδης» για τη 13η αγωνιστική της Super League 1.

Aγώνας που μεταδίδεται τηλεοπτικά από το κανάλι Cosmote Sport 3.

Ο πρώτος γύρος του πρωταθλήματος ολοκληρώνεται, με τις δύο ομάδες να μην είναι ικανοποιημένες από τη συγκομιδή τους.

Το σύνολο του Ιβάν Γιοβάνοβιτς βρίσκεται στην 7η θέση στη βαθμολογία και συγκατοικεί με τον Άρη, που έχει καλύψει ήδη το -6 της ποινής του.

Από την άλλη πλευρά, ο Ατρόμητος βρίσκεται στη 13η και προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, πάνω μόνο από τον Απόλλωνα Σμύρνης, τον οποίο νίκησε με 4-1 την περασμένη εβδομάδα.

ΠαναθηναϊκόςΑτρόμητος: Το LIVE του αγώνα

(F5 για ανανέωση του κειμένου / η ροή γίνεται από κάτω προς τα πάνω)

Τέλος αγώνα

88′ Τζαβίδας αντί του τραυματία Γκαλβάο

84′ Βιτάλ αντί Παλάσιος

82′ Σένκεφελντ αντί Σάρλια. Ο Ολλανδός παίρνει χρόνο συμμετοχής για πρώτη φορά φέτος με την ανδρική ομάδα. Φυσικά αποθεώνεται από τους φιλάθλους

79′ Γκαλβάο αντί Μουνίθ, Ντένιτς αντί Σάλομον. Ξανά με τριάδα στην άμυνα ο Ατρόμητος

75′ ΓΚΟΛ: Συγκλίνει ιδανικά ο Παλάσιος, εκτελεί με το δεξί από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Γιαννιώτης πέφτει, αλλά δεν μπορεί να βγάλει το σουτ και 2-0!

Με τέσσερις πλέον στην άμυνα ο Ατρόμητος, συνεχίζει με 4-3-3 ο Παναθηναϊκός

68′ Νάτσος αντί Χαρίση, Μπεντινέλι αντί Στρούγγη

65′ Αλεξανδρόπουλος αντί Μαουρίσιο, Χατζηγιοβάνης αντί Αϊτόρ, Μακέντα αντί Καρλίτος

63′ Σέντρα ο Χατζηθεοδωρίδης, κεφαλιά ο Βέλεθ, εύκολα μπλοκάρει ο Γιαννιώτης

58′ Κάρτα στον Μουνίθ

55′ Σέντρα του Σάντσες, ο Καρλίτος παίρνει την κεφαλιά, ο Γιαννιώτης μπλοκάρει

51′ Κάρτα στον Βασιλαντωνόπουλο

49′ Ντρίμπλα στον Σάντσες και σουτ εκτός περιοχής από τον Σπιριντόνοβιτς, ο Μπρινιόλι σε ετοιμότητα

Σέντρα στο β’ ημίχρονο

Τέλος α’ ημιχρόνου: Παvαθηναϊκός-Ατρόμητος 1-0

38′ Κάρτα στον Βιγιαφάνιες

35′ Μεγάλη ευκαιρία! Ο Καρλίτος προωθεί δεξιά στον Αϊτόρ, εκείνος γυρίζει με τη μία στον Παλάσιος, ο οποίος πλασάρει, αλλά ο Γιαννιώτης του λέει «όχι»

30′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Αϊτόρ από δεξιά στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής, κεφαλιά ο Καρλίτος και 1-0. Φτάνει τα 10 γκολ στη σεζόν ο Ισπανός!

Ο δυνατός αέρας συνοδεύει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών, που τώρα καλούνται να αντιμετωπίσουν και τη βροχή

26′ Κόρνερ του Αϊτόρ από αριστερά, τακουνάκι ο Καρλίτος, ο Μαυρομμάτης απομακρύνει

20′ Χωρίς την παραμικρή φάση το ματς

Περισσότερο από αριστερά με τον Χατζηθεοδωρίδη παίζουν οι γηπεδούχοι

Ο Ρούμπεν ψάχνει τις κινήσεις των τριών προωθημένων του Παναθηναϊκού

Στέκεται καλά αμυντικά ο Ατρόμητος

Τίποτα αξιοσημείωτο στο πρώτο δεκάλεπτο

1′ Σέντρα στον αγώνα