Παναθηναϊκός - Λαμία: Ενημερωθείτε LIVE για την εξέλιξη της, κεκλεισμένων των θυρών, φιλικής αναμέτρησης του «Απ. Νικολαΐδης».

Παναθηναϊκός Λαμία: Ενημερωθείτε LIVE για την εξέλιξη της, κεκλεισμένων των θυρών, φιλικής αναμέτρησης του «Απ. Νικολαΐδης».

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Ξενόπουλος, Σάντσες, Πούγγουρας, Σάρλια, Χατζηθεοδωρίδης, Ρούμπεν, Μαουρίσιο, Λούντκβιστ, Βιτάλ, Αϊτόρ, Μακέντα.

Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Σαράνοφ, Σκόνδρας, Αντέτζο, Ορτέγκα, Τζανετόπουλος, Ρόμανιτς, Τζανδάρης, Νούνες, Γκέντσογλου, Καραμάνος, Ελευθεριάδης.

Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται εν αναμονή της άφιξης του Σεμπαστιάν Παλάσιος, ο οποίος έχει φροντίσει ήδη να διαλέξει τον αριθμό «34».

Ο Ματέους Βιτάλ, από την πλευρά του, ο οποίος πραγματοποιεί το ανεπίσημο ντεμπούτο του, θα αγωνίζεται με τον αριθμό «98» στην πλάτη.

Σάρλια, Ρούμπεν και Λούντκβιστ είναι τα έτερα φετινά αποκτήματα του Παναθηναϊκού που παίζουν βασικοί κόντρα στη Λαμία.

Παναθηναϊκός – Λαμία LIVE – Το κείμενο ανανεώνεται…

5′ Πρώτη απειλητική στιγμή για τον Παναθηναϊκό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λούντκβιστ από μακρινή απόσταση. Ο Σαράνοφ αποκρούει δύσκολα με τις γροθιές.

20′ Ο Παναθηναϊκός ελέγχει ολοκληρωτικά το παιχνίδι.

23′ Διπλή ευκαιρία για τη Λαμία. Αρχικά απειλεί με σουτ του Ελευθεριάδη και στη συνέχεια πλησιάζει στο γκολ, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιά του Τζανδάρη που καταλήγει άουτ.

31′ ΓΚΟΛ! 1-0 Ο Μαουρίσιο ανοίγει το σκορ με δυνατή κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Λούντκβιστ.

32′ ΓΚΟΛ! 1-1 Η Λαμία απαντά άμεσα και ισοφαρίζει με μακρινό δυνατό σουτ του Ορτέγκα από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Τέλος α’ ημιχρόνου

Σέντρα στο β’ μέρος

51′ Ο Βιτάλ κουβαλάει την μπάλα και σουτάρει με δύναμη από μακρινή απόσταση, αλλά ο Σαράνοφ αποκρούει.

58′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λούντκβιστ, ο Σαράνοφ του λέει «όχι».

59′ Τακουνάκι του Μακέντα προς τον Βιτάλ, εκείνος ταλαιπωρεί δύο αντιπάλους και σουτάρει, η μπάλα καταλήγει λίγο άουτ.

75′ ΓΚΟΛ! 1-2 Γρήγορη αντεπίθεση της Λαμίας από τα αριστερά. Ο Σαραμαντάς σεντράρει και ο επερχόμενος Βλαχομήτρος ανατρέπει τα δεδομένα.

86′ ΓΚΟΛ! 2-2 Ο Βιγιαφάνιες ανοίγει ωραία προς τον Μπουζούκη, ο οποίος κάνει καταπληκτική ατομική προσπάθεια, συγκλίνει και με εξαιρετικό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

90′ ΓΚΟΛ! 3-2 Μπαλιά-τρύπα του Αϊτόρ στον Χουάνκαρ, εκείνος σεντράρει στη μικρή περιοχή και ο επερχόμενος Καρλίτος βάζει μπροστά τον Παναθηναϊκό.