LIVEGAMES

Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το LIVE της αναμέτρησης Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός
Φάση από το ματς Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός

Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός: Παρακολουθήστε LIVE τo ματς της Λεωφόρου που διεξάγεται στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Super League 1.

Δείτε το κανάλι της αναμέτρησης.

Οι ενδεκάδες:

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Κώτσιρας, Βέλεθ, Σάρλια, Χουάνκαρ, Αλεξανδρόπουλος, Μαουρίσιο, Βιτάλ, Βιγιαφάνιες, Αϊτόρ, Μακέντα.

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Μελίσσας, Αποστολάκης, Αντούνες, Κορνέλιους, Χουχούμης, Φλόρες, Τσιγγάρας, Μόρσεϊ, Ντουάρτε, Μπαρμπόσα, Καρέλης.

Οι αναπληρωματικοί:

Παναθηναϊκός: Διούδης, Σάντσες, Σιδεράς, Χατζηθεοδωρίδης, Μπουζούκης, Χατζηγιοβάνης, Ενγκμπακοτό, Παλάσιος.

Παναιτωλικός: Ροντρίγκες, Περέιρα, Βργκοτς, Μπακαδήμας, Λούι, Σ. Μπελεβώνης, Χ. Μπελεβώνης, Μεντόσα, Βέργος.

Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός: Το LIVE του αγώνα

Τέλος αγώνα

90′ Κάρτα στον Λούι

82′ Χατζηθεοδωρίδης αντί Μακέντα

78′ Λούι αντί Ντουάρτε, Στ. Μπελεβώνης αντί Χουχούμη

75′ Χατζηγιοβάνης αντί Αϊτόρ, ΜΜπουζούκης αντί Μαουρίσιο

67′ Παλάσιος αντί Βιτάλ

66′ ΓΚΟΛ! Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός 2-0: Λάθος του Χουχούμη, ο Μαουρίσιο γυρίζει ψύχραιμα στον αμαρκάριστο Μακέντα, ο οποίος διπλασιάζει τα γκολ του προ κενής εστίας

61′ Μεντόσα αντί Μόρσεϊ

58′ Βέργος αντί Καρέλη

53′ ΓΚΟΛ! Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός 1-0: Ο Μακέντα ευστοχεί στο πέναλτι

52′ Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό και κάρτα στον Χουχούμη

50′ Ο Αϊτόρ στο έδαφος έπειτα από κλωτσιά του Χουχούμη. VAR

48′ Κάρτα στον Τσιγγάρα

Σέντρα στο β’ ημίχρονο

Τέλος α’ ημιχρόνου

32′ Κάρτα στον Ντουάρτε

28′ Σπουδαία ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό: Ο Αϊτόρ πλασάρει, η μπάλα καταλήγει σε κόρνερ

22′ Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό: Σέντρα ο Κώτσιρας, κεφαλιά ο Μακέντα, ο Μελίσσας αποκρούει σε κόρνερ

Ισορροπεί το ματς ο Παναιτωλικός

15′ Mεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό: Ο Αποστολάκης αποφεύγει Χουάνκαρ και Σάρλια, γυρίζει, ο Καρέλης σουτάρει με τη μία και ο Μπρινιόλι αποκρούει σωτήρια σε κόρνερ

Καλή κυκλοφορία και πρέσινγκ ψηλά οι γηπεδούχοι, οι οποίοι πάντως δεν δημιούργησαν επικίνδυνη φάση στο πρώτο 10λεπτο

Παίρνει πρωτοβουλίες από το ξεκίνημα ο Βιγιαφάνιες, όπως είχε κάνει και στο ματς με τη Λαμία

Σε 4-3-3 η διάταξη του Παναθηναϊκού, με Βιτάλ αριστερά-Αϊτόρ δεξιά και Μακέντα κορυφή