Το LIVE του ντέρμπι Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ για την 9η στροφή της Super League 1
Κλικ από το ντέρμπι Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ

Ενημερωθείτε LIVE για το κυριακάτικο (7/11) ντέρμπι Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Super League 1.

Δείτε ποιο κανάλι μεταδίδει το ματς Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ.

Η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς μετρά τρεις νίκες και μια ισοπαλία στο γήπεδο της Λεωφόρου Αλεξάνδρας.

Συγκεκριμένα, έκαμψε την αντίσταση του Απόλλωνα Σμύρνης, του Βόλου και του Ιωνικού, προτού υποχρεωθεί σε 0-0 με τον ΟΦΗ.

Βρίσκεται στο -9 από την κορυφή και το -5 από τον αποψινό της αντίπαλο, ο οποίος κατοικεί στην 3η θέση στη βαθμολογία της Super League 1.

Στον αντίποδα, ο ΠΑΟΚ έχει καταγράψει τρεις νίκες και μια ήττα μακριά από το γήπεδο της Τούμπας.

Ειδικότερα, η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου χαμογέλασε σε Τρίπολη, Αγρίνιο και Ηράκλειο, προτού χάσει 2-1 από τον Ολυμπιακό.

Το μομέντουμ δεν είναι ιδανικό, μιας και η εντός έδρας ήττα της Πέμπτης από την Κοπεγχάγη, τον έριξε από την κορυφή του ομίλου του στο UEFA Conference League.

Ακολουθεί η LIVE ενημέρωση για τη μεγάλη αναμέτρηση.

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ (F5 για ανανέωση / από κάτω προς τα πάνω η ενημέρωση)

Λήξη αναμέτρησης.

90’+7 ΓΚΟΛ! Ο Κούρτις εκτελεί φάουλ, το τείχος ανοίγει και ο Μπρινιόλι δεν μπορεί να το «βγάλει». Τρομερή εκτέλεση και 1-3.

90’+2 Επικίνδυνο γύρισμα από τον Χατζηγιοβάνη, αλλά η μπάλα περνάει απ’ όλους.

89′ Προβολή του Βιγιαφάνιες, ο Πασχαλάκης παραχωρεί κόρνερ.

Έχει δοθεί κάρτα και στον Βιγιαφάνιες, τη στιγμή των διαμαρτυριών

87′ Σβιντέρσκι αντί Άκπομ

86′ Σβαμπ αντί Εσίτι

85′ ΓΚΟΛ! Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 1-2: Ο Κούρτιτς ευστοχεί και δίνει το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους

83′ Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ!

82′ Κάρτα στον Άκπομ

81′ Ο ΠΑΟΚ ζητά πέναλτι σε μαρκάρισμα του Βιγιαφάνιες στον Μιχαηλίδη. Η φάση πάει στο VAR.

79′ Διαγώνιο σουτ του Ζίβκοβιτς, ο Μπρινιόλι αποκρούει σε κόρνερ.

79′ Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Ο Μπρινιόλι νικά τον Άκπομ στο μεταξύ τους τετ-α-τετ.

78′ Μακέντα αντί Καρλίτος, αριστερά ο Παλάσιος, κορυφή ο Μακέντα, πίσω του ο Βιγιαφάνιες.

73′ Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Σέντρα του Χατζηγιοβάνη, ο Μαουρίσιο από τη μικρή περιοχή παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

71′ Κάρτα στον Καρλίτος

70′ Ελ Καντουρί αντί Μουργκ

66′ Bιγιαφάνιες αντί Ιωαννίδη, πάει στην κορυφή ο Καρλίτος

Ένα λεπτό μετά την είσοδό του, ο Μαουρίσιο πληγώνει την πρώην ομάδα του.

59′ ΓΚΟΛ! Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 1-1: Σέντρα του Χουάνκαρ, τσίμπημα του Καρλίτος, τρομερό σουτ του Μαουρίσιο και ισοφάριση.

58′ Χατζηγιοβάνης αντί Βιτάλ, Μαουρίσιο αντί Αλεξανδρόπουλου

55′ Απειλεί ξανά ο ΠΑΟΚ. Τακουνάκι του Κούρτιτς, ο Μουργκ πλασάρει εκτός περιοχής, η μπάλα άουτ.

54′ Σπουδαία διαγώνια κίνηση ο Μουργκ, κάνει και το σουτ, ο Μπρινιόλι τον σταματά. Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

53′ Κεφαλιά του Σάρλια, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

53′ Κάρτα στον Μιχαηλίδη

Σέντρα στο β’ μέρος

Ημίχρονο: Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 0-1

45+2′ Κάρτα στον Τέιλορ

Tρία λεπτά οι καθυστερήσεις

39′ Ο Άκπομ «οπλίζει», ο Χουάνκαρ ανακόπτει σωτήρια για την ομάδα του.

32′ Σέντρα του Χουάνκαρ, ο αφύλακτος Παλάσιος δεν πιάνει «γεμάτα» την κεφαλιά. Η μπάλα άουτ.

33′ Ροντρίγκο αντί του τραυματία Βιεϊρίνια

29′ Εξετάζεται η φάση για πιθανότητα παράβασης (χέρι). Η απόφαση είναι ότι δεν υπάρχει κάτι το μεμπτό.

28′ Γύρισμα του Τέιλορ, ο Μπίσεσβαρ πλασάρει δύο φορές, αμφότερες οι προσπάθειες σταματούν στον Βέλεθ.

20′ Κάρτα στον Αλεξανδρόπουλο

13′ ΓΚΟΛ: Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 0-1: Ατομική προσπάθεια του Ζίβκοβιτς, ο οποίος γυρίζει την κατάλληλη στιγμή και ο Άκπομ ανοίγει το σκορ με κοντινό σουτ.

6′ Συρτό σουτ του Παλάσιος, εντός περιοχής, πέφτει και μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.