LIVEGAMES

Παναθηναϊκός – Βόλος 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθήστε το ματς του ΟΑΚΑ
Παναθηναϊκός-Βόλος

Παναθηναϊκός και Βόλος διασταυρώνουν τα ξίφη τους το Σάββατο (24/10) στις 20:30 (κανάλι Novasports 2) για την 6η αγωνιστική της Super League.

Στο ντεμπούτο του Λάζλο Μπόλονι, οι γηπεδούχοι φιλοδοξούν να πανηγυρίσουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα, έπειτα από τέσσερις ανεπιτυχείς προσπάθειες.

Στον αντίποδα, ο Βόλος καμαρώνει στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, επομένως δεν πρέπει να θεωρηθεί βατός αντίπαλος.

Παναθηναϊκός-Βόλος: Οι συνθέσεις

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Λάζλο Μπόλονι): Διούδης, Σάντσες, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Ζαγαρίτης, Κουρμπέλης, Μαουρίσιο, Αϊτόρ, Χατζηγιοβάνης, Μακέντα, Καρλίτος.

ΒΟΛΟΣ (Άνχελ Λόπεθ): Γκαραβέλης, Τέκιο, Σάντσες, Κολόμπο, Φεράρι, Μπαριέντος, Ριένστρα, Ουάρντα, Γκουαροτσένα, Μαρτίνες, Δουβίκας.

Οι αναπληρωματικοί

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Ξενόπουλος, Καραγιάννης, Μαυρομμάτης, Αλεξανδρόπουλος, Μπουζούκης, Σερπέζης, Εμμανουηλίδης, Μολό, Καμπετσής.

ΒΟΛΟΣ: Κλέιμαν, Μήτογλου, Δημόπουλος, Ντεντάκης, Κιάκος, Μπαρτόλο, Νίνης, Μπάλλας, Κρητικός.

Παναθηναϊκός-Βόλος: Το live του αγώνα

Σέντρα στο ματς!

5′ Πιο ζωηρά μπαίνει ο Παναθηναϊκός

11′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ωραία 35άρα μπαλιά του Κουρμπέλη, ο Χατζηγιοβάνης γυρίζει συρτά λίγο πίσω από το ύψος του πέναλτι, ο Καρλίτος πλασάρει με το αριστερό, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

12′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο! Λάθος γύρισμα του Χατζηγιοβάνη, κάθετη του Ουάρντα, ο Φεράρι σουτάρει με το αριστερό, ο Διούδης διώχνει εντυπωσιακά.

16′ Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό! Νέα ωραία μπαλιά του Κουρμπέλη, ο Σάντσες με το κεφάλι, ο Καρλίτος σουτάρει από δύσκολη γωνία, ο Γκαραβέλης απομακρύνει εντυπωσιακά με τα πόδια.

33′ Μονομαχία Σάντσες-Ουάρντα, στο έδαφος ο δεύτερος, διαμαρτυρίες, ο Παπαπέτρου πάει στο VAR και κρίνει ότι δεν υπάρχει πέναλτι. Δύσκολη φάση.

37′ Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό! Κόρνερ του Αϊτόρ, κεφαλιά του Καρλίτος, απομάκρυνση, σουτ του Μαουρίσιο, κόρνερ παραχωρεί ο Γκουαροτσένα.

38′ Νέα καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό! Κεφαλιά του Καρλίτος, η μπάλα καταλήγει άουτ.

45′ Μεγάλη ευκαιρία! Ο Ουάρντα σε σπουδαία ενέργεια, δίνει στον Μαρτίνες, εκείνος σουτάρει, η μπάλα περνά λίγο πάνω από τα δοκάρια.

Τέλος α’ ημιχρόνου χωρίς σκορ.

Σέντρα στο β’ ημίχρονο.

52′ Σουτ του Σάντσες, η μπάλα στο χέρι του αντίπαλου Σάντσες. Πέναλτι.

55′ Ο Γκαραβέλης αποκρούει εντυπωσιακά το πέναλτι του Καρλίτος!

56′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Από κόρνερ του Χατζηγιοβάνη, κεφαλιά του Πούγγουρα και γύρισμα του Μαουρίσιο, ο Καρλίτος με κεφαλιά ανοίγει το σκορ.