LIVEGAMES

Παναθηναϊκός – Βόλος 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το LIVE της αναμέτρησης Παναθηναϊκός - Βόλος για το Κύπελλο Ελλάδας
Φάση από το ματς Παναθηναϊκός - Βόλος, για το Κύπελλο Ελλάδας

Παναθηναϊκός – Βόλος: Ενημερωθείτε LIVE για το ματς της φάσης των «16» στο Κύπελλο Ελλάδας (τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote Sport 3).

O Ιβάν Γιοβάνοβιτς παρέταξε το «τριφύλλι» ξανά σε διάταξη 4-3-3, ενώ ο Γκιγέρμο Αμπασκάλ την ομάδα του σε 4-1-3-2.

Ο Παναθηναϊκός προέρχεται από καλές εμφανίσεις, ανά διαστήματα, και νίκες απέναντι σε:

• Λαμία
  • Παναιτωλικό

Φυσικά, δύο νίκες δεν λένε τίποτα στον μαραθώνιο που καλείται να βγάλει εις πέρας η ομάδα.

O Βόλος, από την πλευρά του, μετρά μόλις μία νίκη στα τελευταία επτά ματς, εκείνη απέναντι στον Πανσερραϊκό για την προηγούμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι ενδεκάδες

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Διούδης, Κώτσιρας, Βέλεθ, Σάρλια, Χουάνκαρ, Αλεξανδρόπουλος, Μαουρίσιο, Βιγιαφάνιες, Αϊτόρ, Παλάσιος, Μακέντα.

ΝΠΣ Βόλος (Γκιγέρμο Αμπασκάλ): Κότνικ, Πουρίτα, Γκιουλέν, Ρίνερ, Φεράρι, Τσοκάνης, Ρεγκατέν, Νίνης, Μπαρτόλο, Φαν Βέερτ, Τερεζίου.

Παναθηναϊκός – Βόλος: Το LIVE του αγώνα (F5 για ανανέωση / η ροή της ενημέρωσης γίνεται από κάτω προς τα πάνω)

Τέλος αγώνα

90′ Μπουζοούκης αντί Αλεξανδρόπουλου

83′ Ορός αντί Ρεγκατέν

81′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βιτάλ, ο Κότνικ αποκρούει σε κόρνερ

80′ Κάρτα στον Ρομέρο

78′ Χατζηγιοβάνης αντί Αϊτόρ, Βιτάλ αντί Παλάσιος

74′ Σοάρες αντί Νίνη

69′ Ρούμπεν αντί Βιγιαφάνιες

63′ Βοϊτκόφσκι αντί Τερεζίου

56′ ΓΚΟΛ! Παvαθηναϊκός-Βόλος 2-1: Σπουδαία συνεργασία μεταξύ Φαν Βέερτ και Φερνάντες, ο πρώτος βρίσκει τον δεύτερο με τακουνάκι, εκείνος πλασάρει ιδανικά και μειώνει

51′ ΓΚΟΛ! Παvαθηναϊκός-Βόλος 2-0: Ο Αλεξανδρόπουλος κλέβει την μπάλα από τον Τσοκάνη, μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει και με τη βοήθεια του οριζόντιου δοκαριού, διπλασιάζει τα γκολ των γηπεδούχων

48′ Κάρτα στον Ρίνερ

Σέντρα στο β’ ημίχρονο

46′ Ρομέρο αντί Πουρίτα, Φερνάντες αντί Μπαρτόλο

Ημίχρονο: Παvαθηναϊκός-Βόλος 1-0

44′ Μεγάλη ευκαιρία. Μακρινό φάουλ του Αϊτόρ στο δεύτερο δοκάρι, ο Βέλεθ παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα περνά λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι

37′ Kάρτα στον Μαουρίσιο

31′ Κάρτα στον Τσοκάνη

25′ ΓΚΟΛ! Παvαθηναϊκός-Βόλος 1-0: Γύρισμα του Παλάσιος, ο Μακέντα στριφογυρίζει, πλασάρει και ανοίγει το σκορ. Τέταρτο γκολ σε τρία ματς ο αναγεννημένος Ιταλός

20′ Κάρτα στον Μπαρτόλο

17′ Γρήγορη επιστροφή και καίριο τάκλιν του Κώτσιρα, σε γύρισμα του Τερεζίου από δεξιά

16′ Δύο καλές σέντρες με αξιώσεις ο Παλάσιος από αριστερά, δείχνει να έχει μπει καλά στο ματς

10′ Ρεγκατέν και Μπαρτόλο αγωνίζονται περισσότερο σαν εσωτερικοί χαφ, παρά ως πλάγιοι

5′ Καλά στημένος ο Βόλος