ΠαναιτωλικόςΠΑΟΚ LIVE: Ενημερωθείτε από το Sportime για την εξέλιξη της αναμέτρησης στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League 1.

Ισοπαλίες: 1
Νίκες ΠΑΟΚ: 9

Πέρσι
01.10.2020: Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ 1-3
(54’ πέναλτι Αριγίμπι – 18’ κεφαλιά Σφιντέρσκι, 88’ φάουλ Νινούα, 90’ πέναλτι Τσολάκ)

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου ξεκινά με Αουγκούστο δεκάρι και Άκπομ βασικό.

Οι ενδεκάδες:

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Αναστασίου): Ροντρίγκες, Λούι, Βργκοτς, Κορνέλιους, Χουχούμης, Φλόρες, Τσιγγάρας, Ντίας, Ντουάρτε, Μόρσεϊ, Βέργος.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Τέιλορ, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ, Κούρτιτς, Σβαμπ, Αουγκούστο, Μουργκ, Μιτρίτσα, Άκπομ.

Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ LIVE

1′ Ο αγώνας ξεκίνησε.

2′ Ο Μουργκ δημιουργεί την πρώτη καλή φάση στο παιχνίδι. Με κοντινό πλασέ από πλάγια θέση δεν κατάφερε να κερδίσει τον Ροντρίγκες.

14′ Ο ΠΑΟΚ μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση. Ο Παναιτωλικός ισορρόπησε με τις δύο ομάδες να ψάχνουν τις προϋποθέσεις για γκολ.

15′ Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μιτρίτσα έβγαλε τη σέντρα, ο Αουγκούστο έκανε το πλάσε, όμως ο Ροντρίγκες απομάκρυνε τη μπάλα.

17′ Πρώτη απειλή για τον Παναιτωλικό. Ο Βέργος πήρε τη κεφαλιά, ο Πασχαλάκης απομάκρυνε τη μπάλα σε κόρνερ.

31′ ΓΚΟΛ! Ο Μιτρίτσα ανοίγει το σκορ με κεφαλιά, έπειτα από πάσα ακριβείας του Αουγκούστο.

38′ Ο Φλόρες έστειλε την μπάλα άουτ, έπειτα από καλή εκτέλεση φάουλ.

45’+3 Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μόρσεϊ εξ επαφής στέλνει τη μπάλα άουτ.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος!

47′ Μεγάλη ευκαιρία. Ο Τέιλορ δεν καταφέρνει να κάνει το 0-2, από θέση τετ α τετ.

ΓΚΟΛ! Ο Ντίας σκοράρει με κεφαλιά από κοντά για τον Παναιτωλικό, κάνοντας το 1-1, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

70′ Ο Παναιτωλικός δημιουργεί ευκαιρίες στην εστία του Πασχαλάκη, μετά το γκολ της ισοφάρισης.

80′ ΓΚΟΛ! Ο ΠΑΟΚ σκοράρει με σουτ του Σίντκλεϊ, έπειτα από «γέμισμα» του Μπίσεσβαρ και κεφαλιά πάσα του Σφιντέρσκι.