LIVEGAMES

ΠΑΟΚ – Απόλλων Σμύρνης 4-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθήστε τη live ενημέρωση του αγώνα της Τούμπας, μεταξύ ΠΑΟΚ και Απόλλων Σμύρνης.
ΠΑΟΚ - Απόλλων Σμύρνης LIVE

ΠΑΟΚ – Απόλλων Σμύρνης LIVE: Ο αγώνας του ΠΑΟΚ με τον Απόλλων Σμύρνης LIVE από το Sportime.

Ο Δικέφαλος θέλει να επιστρέψει στις νίκες στο πρωτάθλημα, μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό και την ισοπαλία με τον Βόλο. Ο Απόλλωνας έρχεται από εντός έδρας νίκη, με 1-0 κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα.

H ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου πριν το νέο μεγάλο ματς κόντρα στην Κοπεγχάγη στην Τούμπα υποδέχεται αυτή του  Τζιανλούκα Φέστα, που βρίσκεται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι ενδεκάδες του ΠΑΟΚ και του Απόλλων Σμύρνης.

ΠΑΟΚ – Απόλλων Σμύρνης LIVE

1′ Ο αγώνας ξεκίνησε!

3′ Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! Ο Τουτουαρίμα ανατρέπει τον Τέιλορ εντός περιοχής και ο Κουτσιαύτης δείχνει τη λευκή βούλα.

4′ Γκολ για τον ΠΑΟΚ! 1-0 με τον Σβαμπ να εκτελεί εύστοχα! Νωρίς προβάδισμα για τους γηπεδούχους.

14′ Γκολ για τον Απόλλωνα! 1-1 με τον Παμλίδη να πιάνει στον ύπνο την άμυνα του ΠΑΟΚ, να ξεφεύγει απ’ τον Τέιλορ και με το κεφάλι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

Τέλος ημιχρόνου. ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 1-1

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

54′ Γκολ για τον ΠΑΟΚ με τον Ελ Καντουρί! Ελέγχεται από το VAR για ενδεχόμενο οφσάιντ. Δεν μετράει το γκολ. Οφσάιντ!

57′ Παραμένει το 1-1 στην Τούμπα.

67′ Γκολ για τον ΠΑΟΚ! 2-1 με πολύ όμορφο διαγώνιο σουτ του Σβιντέρσκι μετά από ασίστ του Ελ Καντουρί.

73′ Γκολ για τον ΠΑΟΚ! 3-1 με καρφωτή κεφαλιά του Μιχαηλίδη μετά από εκτέλεση φάουλ του Ζίβκοβιτς.

94′ Γκολ για τον ΠΑΟΚ! 4-1 με πέναλτι, που κέρδισε ο Άκπομ και εκτέλεσε εύστοχα ο Ντόουγκλας Αουγκούστο.

Τελικό σκορ. ΠΑΟΚ – Απόλλων Σμύρνης 4-1.