LIVEGAMES

ΠΑΟΚ – Μποέμιαν 2-0 (TEΛΙΚΟ) – Δείτε γκολ και φάσεις

Ο ΠΑΟΚ θέλει να κάνει την ανατροπή κόντρα στη Μποέμιαν στη ρεβάνς της Τούμπας και να πάρει την πρόκριση για την επόμενη φάση των προκριματικών του Europa Conference League.
ΠΑΟΚ Μποέμιαν Κούρτιτς

Ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει τη Μποέμιαν στην Τούμπα στη ρεβάνς του 2ου προκριματικού γύρου του Europa Conference League.

Ο ΠΑΟΚ καλείται να κάνει την ανατροπή κόντρα στη Μποέμιαν μετά την ήττα στο πρώτο ματς με 2-1.

Κι αυτό θέλει να το κάνει μπροστά στους φιλάθλους του, οι οποίοι επέστρεψαν στην Τούμπα μετά από ενάμισι περίπου χρόνο.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου δεν προχώρησε σε πολλές αλλαγές σε σχέση με το πρώτο ματς. Συγκεκριμένα, ο Πασχαλάκης βρίσκεται κάτω από τα δοκάρια, με τους Βαρέλα, Μιχαηλίδη, Ροντρίγκο και Βιεϊρίνια στην άμυνα, Σβαμπ και Κούρτιτς στο κέντρο, Ελ Καντουρί και Α. Ζίβκοβιτς στα πλάγια της επίθεσης, με τον Μπίσεσβαρ να είναι πίσω από τον Ολιβέιρα που βρίσκεται στην κορυφή της επίθεσης.

Από την άλλη πλευρά η Μποέμιαν ξεκινάει με τους: Tάλμποτ, Μπρεσλίν, Φίνερτι, Κόρνγουολ, Λάιονς, Μπάκλεϊ, Μπαρτ, Τίρνι, Ντεβόι, Κόουτ, Κέλι.

Ο Στέφαν Σβαμπ άνοιξε πολύ νωρίς το σκορ, μόλις στο 4ο λεπτό με κεφαλιά, μετά από ασίστ του Ντιέγκο Μπίσεσβαρ.

Στο 29ο λεπτό, ο Ολλανδός βγήκε ταχύτατα στην αντεπίθεση και με τετ α τετ νίκησε τον αντίπαλο πορτιέρο κάνοντας το 2-0 και δίνοντας σκορ πρόκρισης στους «ασπρόμαυρους».

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΠΑΟΚ: Βρίσκει τον τρόπο να ξεπερνάει τα… σοκ στις ρεβάνς της Τούμπας

Τζόλης: «Εξαιρετικό πρότζεκτ για μένα η Νόριτς – Ανυπομονώ για το ματς με τη Λίβερπουλ»

Δημήτρης Ουγγαρέζος εκτός AΝΤ1 και ραδιόφωνο: «Αποχωρώ, γιατί πρέπει… Ναι, είμαι χ@@@@νος»