LIVEGAMES

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ενημερωθείτε λεπτό προς λεπτό από το Sportime
ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός

ΠΑΟΚΠαναθηναϊκός για την 7η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League 1 (21:00, PAOK TV).

Οι γηπεδούχοι διεκδικούν τη 2η θέση του μίνι πρωταθλήματος (έχουν 60β. ενώ η ΑΕΚ 62β.) και οι φιλοξενούμενοι θα παίξουν για το γόητρο.

Οι συνθέσεις

ΠΑΟΚ (Αμπέλ Φερέιρα): Πασχαλάκης, Ίνγκασον, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Ελ Καντουρί, Μαουρίσιο, Ροντρίγκο, Γιαννούλης, Μπίσεσβαρ, Τζόλης, Άκπομ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Κολοβέτσιος, Σένκεφελντ, Χατζηθεοδωρίδης, Θεοχάρης, Ζαγαρίτης, Μπουζούκης, Ανουάρ, Αλεξανδρόπουλος, Μακέντα, Καμπετσής.

Το ντέρμπι άρχισε με υψηλό τέμπο και πολλά λάθη, τα οποία πάντως δεν οδήγησαν σε κάποιο γκολ.

Ο Παναθηναϊκός είχε δύο καλές στιγμές στο ξεκίνημα με τους Γιάννη Μπουζούκη και Αργύρη Καμπετσή, τη στιγμή που ο ΠΑΟΚ προσπαθούσε να απειλήσει με κάποια γεμίσματα.

Το α’ ημίχρονο δεν επεφύλασσε πολλές αξιόλογες φάσεις, αφού οι γηπεδούχοι παγιδεύθηκαν στο πρέσινγκ των φιλοξενούμενων.

Στο 28ο λεπτό, ο Μπουζούκης σούταρε, η μπάλα βρήκε στο σώμα του Φερνάντο Βαρέλα και κατέληξε σε κόρνερ (ο Ντάμιρ Σκόμινα έκρινε ότι δεν υπήρχε χέρι).

Ο Φεντερίκο Μακέντα και ο Ομάρ Ελ Καντουρί απώλεσαν δύο καλές ευκαιρίες στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου.

Ο ΠΑΟΚ έγινε πολύ πιο απειλητικός, όμως οι προσπάθειες των παικτών του καταγράφηκαν κατά βάση από μακριά.