LIVEGAMES

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ενημερωθείτε λεπτό προς λεπτό για το ντέρμπι ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός (19:30, Novasports 1) στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Super League 1.
ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία γνώρισε την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα και, μάλιστα, από τον αιώνιο αντίπαλο Άρη.

Ο ΠΑΟΚ ήταν για 15 ματς αήττητος, ενώ στα 7 προηγούμενα είχε βρει δίχτυα.

Ο Παναθηναϊκός, από την πλευρά του, προέρχεται από 3 διαδοχικές νίκες.

Πήρε δηλαδή 9 βαθμούς, όσους είχε μαζέψει στα 9 προηγούμενα ματς, όπου κατέγραψε 2 νίκες όλες κι όλες.

Ξεκίνησε για πρώτη φορά στην ιστορία του με 5 παιχνίδια χωρίς νίκη, αλλά έχει κάνει 5 στα 7 τελευταία.

Προβλήματα στον Παναθηναϊκό, αφού ο Δημήτρης Κουρμπέλης τέθηκε νοκ-άουτ για τρεις εβδομάδες και ο Σωκράτης Διούδης έμεινε εκτός την τελευταία στιγμή λόγω ενοχλήσεων στη μέση (τον αντικατέστησε ο Βασίλης Ξενόπουλος).

Οι συνθέσεις

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Πασχαλάκης, Μιχαηλίδης, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Γιαννούλης, Ντόουγκλας, Ελ Καντουρί, Α. Ζίβκοβιτς, Τζόλης, Μουργκ, Σβιντέρσκι.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Λάζλο Μπόλονι): Ξενόπουλος, Χουάνκαρ, Πούγγουρας, Σένκεφελντ, Σάντσες, Βέλεθ, Μαουρίσιο, Αϊτόρ, Χατζηγιοβάνης, Βιγιαφάνιες, Μακέντα.

Οι αναπληρωματικοί

ΠΑΟΚ: Z. Zίβκοβιτς, Λύρατζης, Κρέσπο, Περέιρα, Εσίτι, Σβαμπ, Νινούα, Τσόλακ, Κούτσιας

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Χριστογεώργος, Μαυρομμάτης, Ζαγαρίτης, Αλεξανδρόπουλος, Μπουζούκης, Εμμανουηλίδης, Ιωαννίδης, Καρλίτος, Τζαβίδας.