LIVEGAMES

ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός 1-2 ΤΕΛΙΚΟ

Οι Γιαννιώτες υποδέχονται τους Πειραιώτες για την 6η αγωνιστική της Super League Interwetten - Live ενημέρωση για το ματς στους «Ζωσιμάδες»
ΠΑΣ Γιάννινα - Ολυμπιακός 0-1 1ο ημιχ.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα, μια από τις ευχάριστες εκπλήξεις της φετινής Super League, υποδέχεται τον πρωταθλητή Ολυμπιακό στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής.

Οι «ερυθρόλευκοι» παραμένουν αήττητοι τη φετινή σεζόν, αλλά οι δύο ισοπαλίες κόντρα σε Ατρόμητο και Παναθηναϊκό (0-0) τους έχουν φέρει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Ωστόσο, το εντυπωσιακό σε διακύμανση και σκορ 4-4 του ΠΑΟΚ με τον Βόλο στην Τούμπα, μπορεί να φέρει ξανά το σύνολο του Πέδρο Μαρτίνς στην κορυφή.

Στις τέσσερις τελευταίες επισκέψεις του στους «Ζωσιμάδες» σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, οι Πειραιώτες δεν έχουν την παράδοση με το μέρος τους, καθώς μετρούν μία νίκη, δύο ισοπαλίες και μια ήττα. Από την άλλη, ο ΠΑΣ Γιάννινα, έχοντας ήδη νικήσει έναν από τους ΒIG-4 (0-1 τον ΠΑΟΚ), ευελπιστεί σε νέα υπέρβαση.

Η ομάδα του Ηρακλή μεταξά βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας της Super League Interwetten και κάνει όνειρα για Play-Off. Σε κάθε περίπτωση είναι ένα παιχνίδι με ιδιαιτερότητας και ο ΠΑΣ Γιάννινα, μόνο ως εύκολη λεία δεν θα πρέπει να αντιμετωπιστεί από τον Ολυμπιακό.

O Πέδρο Μαρτίνς παρατάσσει τους φιλοξενούμενους με 4-3-3, με τον Βατσλίκ κάτω από τα δοκάρι και τους Λαλά, Παπασταθόπουλο, Σισέ και Ρέαμπτσιουκ ως τετράδα στην άμυνα.

Στην τριάδα των χαφ θα είναι οι Μπουχαλάκης, Μαντί Καμαρά και Αγκιμπού Καμαρά, με τους Μασούρα δεξιά και Ονιεκουρού αριστερά και τον Τικίνιο ως κεντρικό φορ στη μεσοεπιθετική τριπλέτα.

Ολυμπιακός: Βατσλίκ, Λαλά, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Μπουχαλάκης, Μ. Καμαρά, Α. Καμαρά, Μασούρας, Ονιεκουρού, Τικίνιο.

ΠΑΣ Γιάννινα: Λοντίγκιν, Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Πίρσμαν, Καραχάλιος, Ντομίνγκες, Γκαρντάφσκι, Σνάιντερ, Περέα, Μιλιντσεάνου.

ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός: ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΜΑΤΣ

10΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, καθώς ο Περέα δεν μπορεί να νικήσει τον Βάτσλικ με το κεφάλι, με τον Τσέχο να βγάζει εντυπωσιακά

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

Στο 17ο λεπτό, οι ερυθρόλευκοι ανοίγουν το σκορ με τον Αγκιμπού Καμαρά! Πανέμορφο τελείωμα που καταλήγει στον ουρανό της εστίας του Γιούρι Λοντίγκιν.

Μεγάλη φάση και χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ με τον Γκαρντάφσκι, πριν τη λήξη του ημιχρόνου, στο 42΄! Από πλεονεκτική θέση αστόχησε ο μεσοεπιθετικός των γηπεδούχων.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ

Ο Ολυμπιακός προηγείται του ΠΑΣ και απομένουν 45 λεπτά για να φτάσει σε μια σημαντική εκτός έδρας νίκη και να πάει ως πρωτοπόρος για το ευρωπαϊκό του ματς μην Άιντραχτ στην Φρανκφούρτη.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στους Ζωσιμάδες

ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΕΝΑΛΤΙ Ο ΠΑΣ!

61΄ Η μπάλα βρίσκει το χέρι του Όλεγκ Ρέαμπτσιουκ και ο Ευαγγέλου έδειξε το σημείο της λευκής βούλας. Θα υπάρξει και έλεγχος από το VAR. Τελικά όμως η παράβαση υπήρξε σύμφωνα με το επιτελείο των διαιτητών.

1-1, Ο ΠΑΣ ΙΣΟΦΑΡΙΖΕΙ!

Ο σέντερ μπακ των γηπεδούχων, ο Εραμούσπε νικάει τον Βάτσλικ από τα έντεκα βήματα και πλέον υπάρχουν διαφορετικά δεδομένα στο παιχνίδι.

Πλέον, ο Ολυμπιακός είναι η ομάδα που θα πρέπει να βγει μπροστά. Οι ερυθρόλευκοι χρειάζονται να βρουν σκορ πριν τη λήξη, με την αναμέτρηση να οδεύει σιγά σιγά στο τελευταίο κομμάτι. Ωστόσο, υπάρχει ακόμα πολύς χρόνος.

69΄ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

Ο Παπασταθόπουλος έκανε την κεφαλιά, αλλά αυτή σταμάτησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Λοντίγκιν!

85΄ ΓΚΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

Ο ΕΛ ΑΡΑΜΠΙ λυτρώνει τους ερυθρόλευκους και τους δίνει προβάδισμα στο 85ο λεπτό!

ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ!

Ο Ολυμπιακός φεύγει με τη νίκη από την πόλη των Ιωαννίνων και πλέον επιστρέφει στην κορυφή της Super League Interwetten μετά από διάλειμμα μιας αγωνιστικής.

Γι’αυτό φρόντισε ο Ελ Αραμπί με το πρώτο του φετινό τέρμα στο πρωτάθλημα και πλέον οι ερυθρόλευκοι πηγαίνουν με μεγαλύτερη ηρεμία στην Φρανκφούρτη.