LIVEGAMES

ΠΑΣ Γιάννινα – ΠΑΟΚ 0-2 ΤΕΛΙΚΟ

Live η εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΣ Γιάννινα - ΠΑΟΚ που διεξάγεται στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Super League 1
ΠΑΣ Γιάννινα ΠΑΟΚ

Με την αναμέτρηση ΠΑΣ Γιάννινα – ΠΑΟΚ που θα διεξαχθεί σήμερα (15/2, 17:15) πέφτει η αυλαία της 22ης αγωνιστικής της Super League 1.

ΠΑΣ Γιάννινα και ΠΑΟΚ διασταυρώνουν τα… ξίφη τους στο γήπεδο του Περιστερίου σήμερα (15/2, 17:15), στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Super League 1.

Η κατάσταση στον αγωνιστικό χώρο στους Ζωσιμάδες ήταν πολύ άσχημη και έτσι το ματς ορίστηκε να διεξαχθεί στην Αθήνα.

Για τους -τυπικά- γηπεδούχους, εκτός παρέμειναν οι Κάργας και ο τραυματίας ο Σιόντης. Αμφότεροι έμειναν εκτός και είναι οι πιο σημαντικές απουσίες. Για λόγους τακτικής κόπηκαν μεταξύ άλλων το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα, ο Τριάδης, όπως και ο Λώλης.

Από την άλλη, ο Πάμπλο Γκαρσία δεν υπολογίζει στους Περέιρα, Μιχαηλίδη και Αουγκούστο, ενώ για πρώτη φορά στην αποστολή βρίσκεται ο Μπάμπα.

Ενδεκάδα ΠΑΣ Γιάννινα: Λοντίγκιν, Οικονομόπουλος, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πίρσμαν, Καρτάλης, Λιάσος, Ντομίνγκεθ, Μπρένερ, Παμλίδης, Κρίζμαν.

Ενδεκάδα ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Ίνγκασον, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Ροντρίγκο, Σβαμπ, Τσιγγάρας, Ουάρντα, Α.Ζίβκοβιτς, Τζόλης, Κρμέντσικ.

Ο ΠΑΟΚ έχασε αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, όμως βρήκε το γκολ που έψαχνε στο 56ο λεπτό με τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς να κάνει ωραία κίνηση και να ανοίγει το σκορ.

Ο Χρήστος Τζόλης κέρδισε πέναλτι στο 60ο λεπτό μετά από ανατροπή του Οικονομόπουλου, με τον Στέφαν Σβαμπ να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να κάνει το 0-2.

Τζέραρντ σε Τζόλη: «Δούλεψε σκληρά και θα πετύχεις!»

ΠΑΟΚ: Η Μπριζ ζητάει πολλά για τον Κρμέντσικ!