LIVEGAMES

ΤΣΣΚΑ- Ολυμπιακός 88-82 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΤΣΣΚΑ- Ολυμπιακός LIVE: Παρακολούθησε μέσα από το sportime.gr τη ζωντανή εξέλιξη του αγώνα.
ΤΣΣΚΑ- Ολυμπιακός LIVE

ΤΣΣΚΑ- Ολυμπιακός LIVE: Με ντέρμπι αρχίζει η δεύτερη μέρα της 5ης αγωνιστική της Euroleague και όλα τα βλέμματα είναι στραμμένα στη Μόσχα.

Ο Ολυμπιακός είναι ο… κακός εφιάλτης της ΤΣΣΚΑ. Ειδικά αν μιλάμε για Final Four. Και οι αγώνες της κανονικής περιόδου όμως έχουν τη δική τους χάρη.

Από τη μια ο Ολυμπιακός βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, κι από την άλλη ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη

Ο Δημήτρης Ιτούδης δεν μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες των Μιλουτίνοφ και Σενγκέλια.

Ο Ολυμπιακός άρχισε πολύ δυνατά την αναμέτρηση και μετά από ένα γρήγορο 7-0 βρέθηκε να προηγείται 12-3 στο 4ο λεπτό.

Η ΤΣΣΚΑ βρήκε λύσεις στην επίθεση του Ολυμπιακού και μείωσε.

Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν πολύ καυτός και σκόραρε 4/4 τρίποντα. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε 25-20 για τον Ολυμπιακό.

Στη δεύτερη περίοδο η ΤΣΣΚΑ κατάφερε να μειώσει τη διαφορά και να φέρει το παιχνίδι στα ίσα.

Οι Ρώσοι έτρεξαν στο ανοιχτό γήπεδο και βρήκαν εύκολους πόντους στο transition. Ο Ολυμπιακός κόλλησε επιθετικά και ο Γούιλ Κλάιμπερν με 12 πόντους έκανε πάρτι στην άμυνα.

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 48-38 για τους Μοσχοβίτες.

Στα τελευταία δύο λεπτά της περιόδου ο Ολυμπιακός έτρεξε ένα σερί 9-0 και κατάφερε να μειώσει τη διαφορά. Η οποία μάλιστα είχε φτάσει στο +16.

Ο Ντόρσεϊ κατάφερε  να μειώσει στους 3 και στην αρχή του τετάρτου δεκαλέπτου διαμόρφωσε το 66-63. Η ΤΣΣΚΑ έξω από τη γραμμή των 6.75μ. βρήκε τον τρόπο να ξεφύγει και πάλι στο σκορ.