LIVEGAMES

ΤΣΣΚΑ- Παναθηναϊκός 97-77 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΤΣΣΚΑ- Παναθηναϊκός LIVE: Παρακολούθησε από το Sportime.gr τη ζωντανή εξέλιξη του αγώνα στη Μόσχα.
Ο Παναθηναϊκός πήρε ΠΑΝΑΞΙΑ το πρώτο ντέρμπι της χρονιάς με 81-76 στο ΣΕΦ κι έσπασε το αήττητο του Ολυμπιακού. ΤΣΣΚΑ- Παναθηναϊκός LIVE

ΤΣΣΚΑ- Παναθηναϊκός LIVE: Ο Παναθηναϊκός ταξίδεψε στη Μόσχα, χωρίς τον Ιωάννη Παπαπέτρου. Ο αρχηγός των «πρασίνων» ταλαιπωρήθηκε αρκετά από την ιγμορίτιδα και δεν άντεξε ακόμα μια υπέρβαση.

Κανονικά στην αποστολή είναι ο Γιώργος Παπαγιάννης που ξεπέρασε τον ελαφρύ τραυματισμό του που αποκόμισε από το παιχνίδι με τη Ζενίτ.

ΤΣΣΚΑ- Παναθηναϊκός LIVE

Οι γηπεδούχοι από τα πρώτα λεπτά έδειξαν την πρόθεσή τους να έχουν τον έλεγχο του αγώνα. Ο Παναθηναϊκός δυσκολευόταν να κλείσει το δρόμο προς το καλάθι στην ΤΣΣΚΑ και για αυτό το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 31-22.

Ο Αλεξέι Σβεντ βρίσκεται σε πολύ καλή μέρα πίσω από τη γραμμή των 6.75μ. και είχε 4/4 τρίποντα.

Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη έβρισκε λύσεις και έσπαγε την άμυνα του Παναθηναϊκού. Το πρώτο ημίχρονο με το σκορ ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 53-38 για τους Ρώσους.

Στην τρίτη περίοδο για πρώτη φορά η διαφορά ξεπέρασε τους 20 (59-38). Η ΤΣΣΚΑ συνέχισε με το ίδιο μομέντουμ. Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Παναθηναϊκός προσπάθησε να μειώσει τη διαφορά.

Οι «πράσινοι» ήταν πολύ άστοχοι από το τρίποντο και του στοίχισε αρκετά αυτό. Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και επικράτησε με 97-77.