LIVEGAMES

Βέλγιο – Γαλλία 2-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE ο αγώνας Εθνική Βελγίου - Εθνική Γαλλίας για τα ημιτελικά του UEFA Nations League.

ΒέλγιοΓαλλία: Παρακολουθήστε LIVE από το Sportime την αναμέτρηση εθνική Βελγίουεθνική Γαλλίας για τα ημιτελικά του UEFA Nations League.

Ο νικητής θα αντιμετωπίσει την εθνική Ισπανίας στον τελικό του Μιλάνου.

Υπενθυμίζεται ότι η ομάδα της Ιβηρικής επικράτησε 2-1 της εθνικής Ιταλίας το βράδυ της Τετάρτης.

UEFA Nations League: Εθνική Βελγίου – Εθνική Γαλλίας LIVE

Τέλος! Η Γαλλία στον τελικό του UEFA Nations League, όπου θα αντιμετωπίσει την Ισπανία το βράδυ της Κυριακής (10/10).

Συμπληρώνεται και το 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τι ματς! 2-0 σε 3 λεπτά, 2-2  σε 7 λεπτά, το 3-2 στο 88′ δεν γίνεται ποτέ λόγω οφσάιντ και VAR, έγινε όμως το 2-3 στο 90+1′.

90+1′ ΓΚΟΛ! Ο Ερναντέζ ολοκληρώνει μία μαγική ανατροπή για τη Γαλλία, διαμορφώνοντας το 2-3!

88′ Ο Λουκάκου βρίσκει δίχτυα με κοντινό πλασέ, όμως έπειτα από χρήση VAR, δεν υπάρχει γκολ. Το 2-2 παραμένει.

86′ Σουτ του Εμπαπέ, η μπάλα άουτ.

Aκόμα 8 λεπτά απομένουν για τα 90′.

Σπουδαίος και ο δεύτερος ημιτελικός του Nations League.

Δείτε ΕΔΩ τα γκολ της Γαλλίας.

74′ Ο Ντε Μπρόινε απειλεί με σουτ, ο Λορίς αποκρούει εντυπωσιακά.

Δείτε ΕΔΩ τα γκολ του Βελγίου.

69′ ΓΚΟΛ! Ο Εμπαπέ ευστοχεί από την άσπρη βούλα και ισοφαρίζει σε 2-2!

68′ Παράβαση του Τίλεμανς στον Γκριεζμάν. Έχουμε πέναλτι!

Πέναλτι ζητά η Γαλλία. Ο διαιτητής πάει στο VAR.

62′ ΓΚΟΛ! Η Γαλλία δικαιώνεται για την πίεσή της. Ο Εμπαπέ τροφοδοτεί τον Μπενζεμά, ο οποίος καταφέρνει υπό πίεση να μειώσει με σουτ.

58′ Μεγάλη ευκαιρία σπαταλά ο Γκριεζμάν!

50′ Κεφαλιά του Πογκμπά, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

Σέντρα στο β’ ημίχρονο.

50′ Kεφαλιά του Πογκμπά, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια. Καλή στιγμή αυτή για τη Γαλλία.

Τέλος α’ ημιχρόνου: Βέλγιο – Γαλλία 2-0

40′ ΓΚΟΛ! Ο Ερναντέζ διπλασιάζει άμεσα το βελγικό προβάδισμα με δυνατό σουτ στην κλειστή γωνία.

37′ ΓΚΟΛ! Ο Καράσκο με συρτό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και ανοίγει το σκορ για το Βέλγιο.

23′ Σουτ του Εμπαπέ, μπλοκάρει ο Κουρτουά.

15′ Πολύ καλός ο ρυθμός και επιθετική διάθεση από τις δύο πλευρές.

4′ Σουτ του Ντε Μπρόινε, ο Λορίς αποκρούει σε κόρνερ.