LIVEGAMES

Βιγιαρεάλ – Ντιναμό Κιέβου LIVE

Ρεβάνς για τους 16 του Γιουρόπα Λιγκ. Αν η Ντινάμο νικήσει 2-0, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.
Βιγιαρεάλ - Ντιναμό Κιέβου LIVE

Βιγιαρεάλ – Ντιναμό Κιέβου LIVE Χωρίς άγχος η Ντινάμο

Χωρίς κόσμο λόγω Covid.

Οι δύο ομάδες τίθενται αντιμέτωπες για τέταρτη φορά. Η Βιγιαρεάλ νίκησε στις δύο περιπτώσεις, ενώ σε μία αναδείχτηκαν ισόπαλες.

Η Ντινάμο έχει πανηγυρίσει μόλις 1 διπλό σε 14 ματς επί ισπανικού εδάφους (5 ισοπαλίες, 8 ήττες).

Η Βιγιαρεάλ έχει προκριθεί στις 9/10 προηγούμενες περιπτώσεις που κέρδισε το πρώτο ματς στα νοκ άουτ του Γιουρόπα Λιγκ, ενώ έχει νικήσει τα 4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της στη διοργάνωση.

Στα 6/7 προηγούμενα ματς της Ντινάμο Κιέβου στο Γιουρόπα Λιγκ εμφανίστηκε το under. Στα 5 από αυτά σημειώθηκαν ακριβώς 2 γκολ, ενώ τα 4 ολοκληρώθηκαν με σκορ 1-1 (μοναδική εξαίρεση στο σερί αποτέλεσε το 0-2 από τη Βιγιαρεάλ).

Α’ ΜΑΤΣ: ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ – ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ 0-2. Σοβαρή και πειθαρχημένη η Βιγιαρεάλ, δεν επέτρεψε φάσεις στην Ντινάμο και έφερε την πρόκριση στα μέτρα της χάρη στα γκολ των στόπερ Πάου Τόρες (30’) και Αλμπιόλ (52’).