LIVEGAMES

Βόλος – ΟΦΗ 1-4 (ΤΕΛΙΚΟ)

Με το Βόλος - ΟΦΗ ολοκληρώνεται η 9η αγωνιστική της Super League 1 και μέσω του Sportime.gr μπορείτε να ενημερώνεστε λεπτό προς λεπτό
Βόλος - ΟΦΗ LIVE

Με το Βόλος – ΟΦΗ ολοκληρώνεται η 9η αγωνιστική της Super League 1 και μέσω του Sportime.gr μπορείτε να ενημερώνεστε λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Βόλος – ΟΦΗ LIVE: Πέραν των περυσινών αναμετρήσεων, με τον Βόλο να πανηγυρίζει 2 νίκες, 1-0 εντός έδρας και 2-1 στο Ηράκλειο, δεν υπάρχει άλλη παράδοση μεταξύ των δύο ομάδων.

Τις αγωνιστικές συνέπειες του Βόλου θα τις δούμε στα αμέσως επόμενα παιχνίδια των γηπεδούχων, οι οποίοι έχουν κάνει ένα πολύ καλό ξεκίνημα στη σεζόν, «τρέχοντας» ως τη διακοπή αήττητο σερί 5 αγωνιστικών, έχοντας υποστεί μόνο μια ήττα ως τώρα (εντός έδρας από τον πρωτοπόρο Αρη, στο μόνο παιχνίδι που δεν βρήκαν δίχτυα) και αυτό παρότι στο «σπίτι» τους δεν εμφανίζονται ιδιαίτερα αποτελεσματικοί, έχοντας μόνο 1 νίκη σε 4 παιχνίδια.

Μια ακόμη ήττα για τους Κρητικούς, οι οποίοι έφτασαν στη διακοπή μετρώντας 3 σερί, αγνοώντας την στο Ηράκλειο στα 9 τελευταία τους εκεί και έχοντας στο 2020 μόλις 4 συνολικά, οι 2 επί της Λαμίας (πέρυσι και η μόνη τους φέτος) και άλλες 2 πέρυσι (επί Ατρομήτου και Πανιωνίου).

Συνυπολογίζοντας τη δεδομένη αδυναμία – σε επίπεδο αποτελεσμάτων – εκτός έδρας, είναι προφανές ότι οι αποψινοί φιλοξενούμενοι βιώνουν παρατεταμένο διάστημα που τα πράγματα δεν τους πάνε καθόλου καλά.

Προφανώς και θέλουν αποτελέσματα προκειμένου να μην απομακρυνθούν από την εξάδα, πόσο μάλλον στην έδρα ενός – φαινομενικά – άμεσου ανταγωνιστή όπως εξελίσσεται στο ξεκίνημα της σεζόν ο Βόλος.

Βόλος – ΟΦΗ LIVE

ΒΟΛΟΣ: Γκαραβέλης – Φερράρι, Σάντσες, Κολόμπο, Γκουαροτσένα- Κιάκος, Μπαριέντος – Μαρτίνες, Ουάρντα, Περέα – Δουβίκας.

ΟΦΗ: Σωτηρίου – Ουές, Διαμαντής, Γιαννούλης, Κοροβέσης – Μεγιάδο, Ντε Γκουζμάν – Στάρτζεον, Νέιρα, Γρίβας – Σαρδινέρο.

30′ Κάθετη προς τον Σαρδινέρο που έφευγε τετ α τετ με τον Σάντσες να τον ανατρέπει και να δέχεται την κόκκινη κάρτα. Σωστή η απόφαση του ρέφερι της αναμέτρησης.

39′ 0-1: Εξαιρετική μπαλιά του Νέιρα στην καρδιά της άμυνας, αδράνησε ο Δημόπουλος, ο Ντε Γκουζμάν από κοντά πρόλαβε τον Γκαραβέλη και με πλασέ άνοιξε το σκορ, πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του ΟΦΗ.

79′ 0-2: Νέα απίθανη μπαλιά του Νέιρα, αυτή τη φορά έβγαλε τετ-α-τετ τον Σαρδινέρο, ο οποίος με πλασέ νίκησε τον Γκαραβέλη και κλείδωσε τη νίκη.

84′ 1-2: Σέντρα του Νίνη, ο Δημόπουλος με γυριστή κεφαλιά μείωσε για τους γηπεδούχους.

88 1-3: Ο Κολόμπο ανέτρεψε τον Σαρδινέρο μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι και ο Νέιρα με εύστοχη εκτέλεση ανέβασε τον δείκτη του σκορ.

92′ 1-4: Ο Στάρτζεον στο φινάλε διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.