LIVEGAMES

Βόλος – ΠΑΣ Γιάννινα LIVE 2-1 (2ο Ημ.)

Με το Βόλος – ΠΑΣ Γιάννινα ξεκινάει η 5η αγωνιστική της Super League 1. Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης από το Sportime.gr. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ από πολύ νωρίς καθώς μόλις στο 3ο λεπτό ο Παμπλίδης έκανε το 0-1 με εξαιρετικό τρόπο, μετά τη σέντρα του Σιόντη. Στο 23′  ο Βόλος ισοφάρισε όταν ο...
Βόλος - ΠΑΣ Γιάννινα

Με το Βόλος – ΠΑΣ Γιάννινα ξεκινάει η 5η αγωνιστική της Super League 1. Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης από το Sportime.gr.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ από πολύ νωρίς καθώς μόλις στο 3ο λεπτό ο Παμπλίδης έκανε το 0-1 με εξαιρετικό τρόπο, μετά τη σέντρα του Σιόντη.

Στο 23′  ο Βόλος ισοφάρισε όταν ο Μαρτίνες σέντραρε και ο Ουάρντα σκόραρε με κεφαλιά, ωστόσο το τέρμα των γηπεδούχων ακυρώθηκε καθώς υπήρχε επιθετικό φάουλ του Δουβίκα.

Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς ήρθε τούμπα. Από χέρι του Σάλιακα ο Βόλος κέρδισε πέναλτι και ισοφάρισε με τον Μπαριέντος στο 56′, ενώ στο 77′ ο Ουάρντα με κεφαλιά έκανε την ανατροπή.

Οι συνθέσεις:

ΝΠΣ Βόλος: Γκαραβέλης, Φεράρι, Ντεντάκης, Σάντσες, Κολόμπο, Ριένστρα, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Δουβίκας, Ουάρντα, Μαρτίνες.

Στον πάγκο οι: Κλέιμαν, Μήτογλου, Δημόπουλος, Κιάκος, Μπαρτόλο, Κρητικός, Νίνης, Περέα, Τεκιο.

ΠΑΣ Γιάννινα: Χουτεσιώτης, Σάλιακας, Πέρσμαν, Εραμουσπε, Παντελάκης, Φάμπρι, Σιόντης, Νάουμετς, Καρτάλης, Κριζμάν, Παμλίδης.by www.sport-fm.gr

Στον πάγκο οι: Γιαννίκογλου, Ντομίνγκεθ, Μπρένερ, Ελευθεριάδης, Λιάσος, Οικονομόπουλος, Μπατίστ, Πανουργιάς, Κάργας.

Δείτε παρακάτω το γκολ του Παμπλίδη στο 3′ για το 0-1 του ΠΑΣ Γιάννινα