LIVEGAMES

Ζενίτ – Ολυμπιακός 84-78 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ζενίτ- Ολυμπιακός LIVE: Στην Ρωσία και την Αγία Πετρούπολη δοκιμάζεται η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα

Ζενίτ- Ολυμπιακός LIVE: Ο Ολυμπιακός ταξίδεψε με πτήση τσάρτερ στην Αγία Πετρούπολη και ελπίζει να φύγει από εκεί νικητής.

Οι γηπεδούχοι έχουν βρει καλό μομέντουμ και θέλουν να πετύχουν την τρίτη τους σερί νίκη. Απέναντι στον Ολυμπιακό όμως δεν είναι εύκολο.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα ψάχνει την πρώτη της νίκη μακριά από το ΣΕΦ και για να γίνει αυτό ο Τάιλερ Ντόρσεϊ θα πρέπει να είναι σε καλή μέρα.

Το κλειδί για να φύγουν με τη νίκη οι Πειραιώτες θα είναι η άμυνα τους, που πολλές φορές έχει ανατρέψει τα δεδομένα στην Euroleague.

Ζενίτ- Ολυμπιακός LIVE

Ο Ολυμπιακός ταξίδεψε στην παγωμένη Αγία Πετρούπολη χωρίς προβλήματα.

Ο Τζόρνταν Λόιντ ξεκίνησε πολύ ζεστός το παιχνίδι και βρήκε σκορ έξω από την περιφέρεια. Για τον Ολυμπιακό ο Τόμας Γουόκαπ ένιωθε καλά από την αρχή και σκόραρε τους 10  πόντους από τους 12 αρχικούς πόντους του Ολυμπιακού (12-12 στο 5).

Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 25-22 για την Ζενίτ.

Η δεύτερη περίοδος βρήκε την Ζενίτ τον πρώτο λόγο στο σκοράρισμα. Ο Ολυμπιακός δεν ήταν καλός στην άμυνα του, αλλά κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 49-43.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός πάλεψε για να μειώσει τη διαφορά και να φύγει νικητής, αλλά ήταν φανερό ότι δεν ήταν αρκετό.

Τελικά γνώρισε την ήττα με 84-78 από την Ζενίτ