LIVEGAMES

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 1-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ενημερωθείτε λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη της αναμέτρησης
Παναθηναϊκός - ΑΕΚ

Ενημερωθείτε λεπτό προς λεπτό από το Sportime.gr για την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναθηναϊκός – ΑΕΚ στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Super League 1.

Οι συνθέσεις

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Θεοχάρης, Κολοβέτσιος, Σένκεφελντ, Κουρμπέλης, Ζαγαρίτης, Ανουάρ, Αλεξανδρόπουλος, Μπουζούκης, Καμπετσής, Μακέντα.

ΑΕΚ (Μάσιμο Καρέρα): Μπάρκας, Παουλίνιο, Λόπες, Τσιγκρίνσκι, Σβάρνας, Σιμόες, Κρίστιτσιτς, Σιμάνσκι, Λιβάια, Μάνταλος, Ολιβέιρα.

Οι αναπληρωματικοί

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Ξενόπουλος, Κολοβός, Χατζηγιοβάνης, Μπεκ, Αθανασακόπουλος, Σερπέζης, Περέα.

ΑΕΚ: Τσιντώτας, Μπακάκης, Οικονόμου, Λάτσι, Βέρντε, Σαμπανάτζοβιτς, Μπότος, Αραούχο, Μαχαίρας.

Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό με κεφαλιά του Ντμίτρο Τσιγκρίνσκι, έπειτα από σέντρα του Πέτρου Μάνταλου.

Άμεση η απάντηση του Παναθηναϊκού με κεφαλιά του Δημήτρη Κουρμπέλη στο 16′, ύστερα από σέντρα του Φεντερίκο Μακέντα.

Οι γηπεδούχοι είχαν δύο καλές στιγμές με Φεντερίκο Μακέντα και Αργύρη Καμπετσή, όμως από λάθος του Δημήτρη Κολοβέτσιου, η ΑΕΚ ανέκτησε το προβάδισμα.

Σκόρερ ο Νέλσον Ολιβέιρα στο 43ο λεπτό και το 1-2 παρέμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Ο Ντανιέλε Βέρντε έγραψε το τελικό 1-3 με πέναλτι στις καθυστερήσεις.