Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το LIVE της αναμέτρησης Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα για τη Super League 1
Photo από το ματς Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα

ΠαναθηναϊκόςΠΑΣ Γιάννινα LIVE: Παρακολουθήστε την αναμέτρηση της 15ης στροφής της Super League 1 (κανάλι Cosmote Sport 1).

Η είδηση έρχεται από το στρατόπεδο των γηπεδούχων, καθώς ο Μπαρτ Σένκεφελντ επέστρεψε στο αρχικό σχήμα έπειτα από επτά ολόκληρους μήνες.

Kόντρα στον αξιόμαχο ΠΑΣ Γιάννινα γίνεται η επάνοδος του Ολλανδού αμυντικού.

Θυμίζουμε ότι οι δύο ομάδες κατοικούν στην 5η και 4η θέση της βαθμολογίας αντίστοιχα.

Οι ενδεκάδες

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ιβάν Γιοβάνοβιτς) Μπρινιόλι, Σάντσες, Σένκεφελντ, Βέλεθ, Χουάνκαρ, Ρούμπεν, Μαουρίσιο, Βιγιαφάνιες, Αϊτόρ, Παλάσιος, Καρλίτος.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Ηρακλής Μεταξάς): Λοντίγκιν, Σάλιακας, Παντελάκης, Κάργας, Πίρσμαν, Καραχάλιος, Ντομίνγκες, Γκαρντάβσκι, Σνάιντερ, Περέα, Μιλιντσεάνου.

• Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος
  • Βοηθοί: Χρυσούλα Κουρομπύλια, Ιορδάνης Δημητριάδης
  • 4ος: Ευάγγελος Μανούχος

ΠαναθηναϊκόςΠΑΣ Γιάννινα: Το LIVE του αγώνα

(F5 για ανανέωση του κειμένου / η ροή γίνεται από κάτω προς τα πάνω)

Τέλος αγώνα

90′ Αλεξανδρόπουλος αντί Μαουρίσιο

86′ Λιάσος αντί Μιλιντσεάνου, Λώλης αντί Σνάιντερ

81′ Χατζηγιοβάνης αντί Παλάσιος

76′ Μέντες αντί Περέα

73′ Μπρένερ αντί Γκαρντάβσκι

69′ ΓΚΟΛ! Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα 2-0: Εκτέλεση φάουλ του Βιγιαφάνιες, ο Σάντσες παίρνει την κεφαλιά και διπλασιάζει το προβάδισμα της ομάδας του

67′ Μακέντα αντί Αϊτόρ, Βιτάλ αντί Καρλίτος

66′ Σουτ του Μαουρίσιο, η μπάλα άουτ

54′ ΓΚΟΛ! Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα 1-0: Μαγικό πέρασμα του Βιγιαφάνιες στον Χουάνκαρ, σέντρα ακριβείας και ο Μαουρίσιο με κεφαλιά ανοίγει το σκορ στη Λεωφόρο

Ένταση μεταξύ των ανθρώπων που βρίσκονται στους δύο πάγκους

52′ Κάρτα στον Γκαρντάβσκι

Σέντρα στο β’ ημίχρονο

Τέλος α’ ημιχρόνου. Το 0-0 παραμένει

43′ ΔΟΚΑΡΙ ο ΠΑΣ! Εκτέλεση φάουλ του Σάλιακα, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Μπρινιόλι

39′ Σουτ του Περέα, μπλοκάρει ο Μπρινιόλι

36′ Ο Περέα ζητά συγγνώμη από τους πρώην συμπαίκτες του για το μαρκάρισμα που έκανε

35′ Κάρτα στον Περέα, που τα… ακούει από τους οπαδούς

33′ Ο Παλάσιος στα δεξιά πλέον και ο Αϊτόρ αριστερά

Κατοχή 68% έχει ο Παναθηναϊκός στο πρώτο ημίωρο

27′ Στα τελευταία 5 λεπτά δεν παίζεται ποδόσφαιρο. Τα πολλά φάουλ και οι διαμαρτυρίες εκατέρωθεν, έχουν ανακόψει τη ροή του αγώνα

Δυνατές μονομαχίες μακριά από την μπάλα, παιχνίδι με ένταση

23′ Διακοπή λόγω τραυματισμού του Περέα εντός περιοχής του Παναθηναϊκού. Κόρνερ έχει δώσει ο Τζήλος

Ο Παναθηναϊκός πιέζει πολύ ψηλά και δεν έχει αφήσει τον ΠΑΣ να κάνει παιχνίδι

19′ Εκτέλεση φάουλ του Μαουρίσιο, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια

Πιο μπροστά παίζει ο Βιγιαφάνιες, σε 4-4-2 ο Παναθηναϊκός που έχει τον έλεγχο στο πρώτο δεκάλεπτο

6′ Κάρτα στον Σάλιακα