ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός (Κ19) LIVE: Πριν από το σπουδαίο ντέρμπι της Τούμπας για την 25η αγωνιστική της Super League, ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός κοντράρονται και σε επίπεδο Κ19 στο γήπεδο της Σουρωτής.

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός (Κ19) LIVE: (Το κείμενο ανανεώνεται συνεχώς.

‘+3 Τέλος του αγώνα

83΄ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Σαπουντζής στη θέση του Μπουλλάρι.

77΄ Ο Πανίδης στη θέση του Γκορτεζιάνι.

76΄ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Κατσαβάκης παίρνει τη θέση του Καράκουτη

70΄ Τρεις αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Αβεντισιάν, Κωνσταντέλιας και Πιπιλιάρης περνάνε στον αγωνιστικό χώρο στη θέση των Τάχατου, Τζόλη και Κούτσια!

70΄ Κοντά στο 5-0 ο ΠΑΟΚ, ο Τζολάκης αποκρούει το πλασέ του Γκορτεζιάνι!

68΄ ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ ! Ο Γκορτεζιάνι δεν αφήνει ανεκμετάλλευτη την ασίστ του Γρόσδη και προ του Τζολάκη “γράφει” με πλασέ το 4-0!

55′ Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα και είναι λογικό μετά τα τρία γκολ του ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο.

52΄ Αντεπίθεση για τον ΠΑΟΚ, η μπάλα φτάνει στον Κούτσια ο οποίος μέσα από τη μεγάλη περιοχή και από πλάγια θέση, σουτάρει ελάχιστα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Ολυμπιακού

50΄ Δυνατό σουτ του Μαρτίνη, η μπάλα φεύγει κόρνερ.

47΄ Σουτ του Καράκουτη για λογαριασμό του Ολυμπιακού, δεν ανησυχεί ο Ταλιχμανίδης.

46′: Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45′ Λήξη ημιχρόνου. Ο ΠΑΟΚ νικάει 3-0 χάρη στα δύο γκολ του Τζόλη και το τέρμα του Κούτσια.

38′ ΓΚΟΛ και 3-0 για τον ΠΑΟΚ! Λάθος του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού, ο Τζόλης… παραμονεύει στο ύψος της μεγάλης περιοχής, κλέβει τη μπάλα και σκοράρει.

36′ ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ και 2-0! Σκόρερ ο Τζόλης. Τσιγγάρας βρίσκει τον Τζόλη μέσα στη μεγάλη περιοχή με εκπληκτική διαγώνια πάσα και ο δεύτερος δεν αστοχεί από κοντά!

31′ ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ και 1-0. Σκόρερ ο Κούτσιας. Κούτσιας μπήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή, έφερε την μπάλα στο αριστερό και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

30′ Μπλόκαρε ο Τζολάκης

29′ Κερδίζει φάουλ έξω από την περιοχή ο ΠΑΟΚ

28′ Το σκορ παραμένει 0-0.

25′ Χωρίς πολλές φάσεις το ματς. Παιχνίδι κέντρου με πολλές λάθος πάσες.

19΄ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Δυνατό σουτ του Δούμτση έξω από την περιοχή, άουτ

12′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με σουτ έξω από την περιοχή του Καράκουτη.

11′ Κίτρινη για τον Ταχατο.

5′ Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν τα πατήματά τους.

1′ Ο αγώνας ξεκίνησε!

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Ταλιχμανίδης, Τάχατος, Μιχαηλίδης, Παναγιώτου, Καλουτσικίδης, Τσιγγάρας, Γιαξής, Τζόλης, Δούμτσης, Κούτσιας, Γκορτεζιάνι

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Τζολάκης, Κεραμιδάς, Γκοτζαμανίδης, Νικολής, Μαρτίνης, Σουρλής, Φέκκας, Αρσενίδης, Μαρίνος, Καράκουτης, Μπουλλάρι.

Ισχυρή αστυνομική δύναμη στο γήπεδο της Σουρωτής.

11:45: Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν την προθέρμανσή τους και όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα.

Ο πρωτοπόρος Δικέφαλος αντιμετωπίζει τον τρίτο του βαθμολογικού πίνακα με στόχο να πάρει τη νίκη και να βρεθεί πιο κοντά στην κατάκτηση του τρίτου σερί πρωταθλήματός του.

Το Sportime βρίσκεται στο γήπεδο της Σουρωτής και θα σας μεταφέρει όσα συμβαίνουν εκεί.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός (Κ19) 4-0 LIVE», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.