ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ

Λόπεθ: Παίζουμε για να κερδίσουμε, όχι για να μην χάσουμε» (vid)

«Γενναία» ομάδα χαρακτήρισε τον ΝΠΣ Βόλος, ο προπονητής των Θεσσαλών, Άχνελ Λόπεθ.

«Γενναία» ομάδα χαρακτήρισε τον ΝΠΣ Βόλος, ο προπονητής των Θεσσαλών, Άχνελ Λόπεθ, στις δηλώσεις του μετά το ματς με τον Παναιτωλικό.

Μετά τη νίκη επί του Παναιτωλικού (3-1), πρώτη στα πλέι άουτ για τον ΝΠΣ Βόλος, ο Άνχελ Λόπεθ τόνισε οτι η ομάδα του παίζει πάντα για να κερδίζει και όχι για να μην χάσει. Πρόσθεσε οτι ο κανόνας είναι μετά το γκολ, γρήγορα σέντρα και νέα προσπάθεια για να σκοράρουν οι ποδοσφαιριστές του!

Ο Ισπανός τεχνικός δήλωσε μεταξύ άλλων στην κάμερα της NOVA:

«Είμαι πολύ ευχαριστημένος για το πρώτο ημίχρονο, είχαμε την ίδια ανταπόκριση όπως στο προηγούμενο παιχνίδι με την Λαμία, στο δεύτερο ημίχρονο μπορούμε να πούμε ότι επειδή είχαμε τι αποτέλεσμα μπερδευτήκαμε λίγο αλλά πρέπει να παλεύουμε τα παιχνίδια μέχρι το τέλος.

Όλοι θέλουμε να έχουν καλή νοοτροπία, κάθε εβδομάδα δουλεύουμε πολύ σκληρά και για όλους μας κάθε ματς είναι μια μεγάλη ευκαιρία. Ο κανόνας στην ομάδα μας είναι όταν σκοράρεις ένα γκολ να πας την μπάλα στην σέντρα και να πας να σκοράρεις ξανά.
Θέλουμε να είμαστε μια ομάδα που πιέζει ψηλά, μια γενναία ομάδα και μια ομάδα που παίζει για να κερδίσει και όχι για να μην χάσει».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λόπεθ: Παίζουμε για να κερδίσουμε, όχι για να μην χάσουμε» (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.