ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ

Βόλος: Και η προηγούμενη τριάρα σπίτι του με τον Παναιτωλικό ήταν

Μπορεί να μην έχει ιδιαίτερο κίνητρο ο Βόλος στα πλέι άουτ, όμως, κόντρα στον Παναιτωλικό χρειάστηκε ένα ημίχρονο για να κλειδώσει το ματς. Με σβηστές μηχανές για 45 λεπτά ήρθε το τελικό 3-1. Ο Βόλος φέτος είναι μία χαρισματική επιθετικά ομάδα. Δημιουργεί εύκολα φάσεις και συνήθως βρίσκει γκολ. Ωστόσο, μόνο άλλη μία φορά μέσα στη...

Μπορεί να μην έχει ιδιαίτερο κίνητρο ο Βόλος στα πλέι άουτ, όμως, κόντρα στον Παναιτωλικό χρειάστηκε ένα ημίχρονο για να κλειδώσει το ματς. Με σβηστές μηχανές για 45 λεπτά ήρθε το τελικό 3-1.

Ο Βόλος φέτος είναι μία χαρισματική επιθετικά ομάδα. Δημιουργεί εύκολα φάσεις και συνήθως βρίσκει γκολ. Ωστόσο, μόνο άλλη μία φορά μέσα στη σεζόν είχε σκοράρει τρία τέρματα. Αυτή ήταν στη Ριζούπολη απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης. Τότε που οι Θεσσαλοί έκαναν το εντυπωσιακό come back και πήραν βαθμό. Παρεμπιπτόντως, και τα «κυανέρυθρα» γκολ είχαν μπει σε ένα ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο.

Αν ψάξει, πάντως, κανείς για το προηγούμενο ματς εντός έδρας στο οποίο ο Βόλος έβαλε τρία γκολ, αυτό είναι ξανά με τον Παναιτωλικό. Στις 9 Νοεμβρίου του 2019 είχαν αναμετρηθεί ξανά οι δύο ομάδες. Το τελικό σκορ ήταν 3-2 με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με τον Σανιά στο 39′ και στη συνέχεια την ανατροπή να γίνεται. Μουνίθ και Μάντζης έκαναν το 2-1, ο Αριγίμπι ισοφάρισε και ο Γέντρισεκ έδωσε τη νίκη στην ομάδα του, ενώ ο Σίεστεντ είχε αποβληθεί από το 64′ για τους Αγρινιώτες.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βόλος: Και η προηγούμενη τριάρα σπίτι του με τον Παναιτωλικό ήταν», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.