ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ

Βόλος: Το πρώτο του Κρητικού, ο Ολυμπιακός και η συνέχεια

Ήτα  ο πρώτος παίκτης που απέκτησε ο Βόλος το καλοκαίρι. Ωστόσο, ο Άνχελ Λόπεθ δεν του έδωσε αρκετές ευκαιρίες στη διάρκεια της σεζόν. Μόλις τέσσερα ματς έπαιξε στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος ο Τάσος Κρητικός. Ένα λεπτό στην πρεμιέρα με τον Ατρόμητο, ένα λεπτό με τον ΟΦΗ στο 1-2, έξι λεπτά με τη Λαμία στο...

Ήτα  ο πρώτος παίκτης που απέκτησε ο Βόλος το καλοκαίρι. Ωστόσο, ο Άνχελ Λόπεθ δεν του έδωσε αρκετές ευκαιρίες στη διάρκεια της σεζόν.

Μόλις τέσσερα ματς έπαιξε στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος ο Τάσος Κρητικός. Ένα λεπτό στην πρεμιέρα με τον Ατρόμητο, ένα λεπτό με τον ΟΦΗ στο 1-2, έξι λεπτά με τη Λαμία στο 1-1 και ένα τέταρτο με τον Αστέρα Τρίπολης στο 0-1. Προσθέστε και δύο ματς στο Κύπελλο, εκεί όπου ο Βόλος αποκλείστηκε από την ΑΕΚ έχοντας προηγουμένως περάσει τον ΟΦΗ.

Δεν ήταν εύκολο να δείξει κάτι με τον χρόνο συμμετοχής του. Στο ματς με τη Λαμία μπήκε αλλαγή και κατευθείαν έβαλε γκολ, στην πρώτη του επαφή με την μπάλα. Αυτό ήταν το πρώτο του για φέτος. Έστω και αργά, αλλά δικαιολογημένα βάσει του χρόνου συμμετοχής του, άνοιξε λογαριασμό με τους Θεσσαλούς ο 26χρονος winger.

Για να βρει κανείς άλλο γκολ του Κρητικού στη Super League 1, θα πρέπει να πάει στα πρώτα του χρόνια. Τότε με τη φανέλα του ΠΑΣ Γιάννινα σκόραρε απέναντι στον Ολυμπιακό. Είχε θεωρηθεί πολύ μεγάλο ταλέντο ο Λαρισαίος στο ξεκίνημα της καριέρας του, αλλά στη συνέχεια πέρασε πολλά.

Κλείνοντας, με τον Βόλο έχει συμβόλαιο και για την επόμενη σεζόν και αυτό το τέρμα αναμφίβολα είναι ένα μπουστάρισμα για τον ίδιο εν όψει της συνέχειας. Το φινάλε πάντα μένει και γι’ αυτό ο κάθε ποδοσφαιριστής θέλει να κλείνει τη σεζόν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βόλος: Το πρώτο του Κρητικού, ο Ολυμπιακός και η συνέχεια», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.